Tek bir bileşenle bitki büyümesi. İşte bu tamamen doğal gübreyi hiçbir ücret ödemeden nasıl yapabileceğiniz.

bitkilerdeki sıvı

Sağlıklı ve bereketli bitkilere sahip olmak için onlara doğru şekilde bakmanız gerekir . Göz önünde bulundurulması gereken ve çiçekli yeşil yapraklı bitkilere sahip olmak için pek çok faktör vardır. Sıcaklık, konum, ışığa maruz kalma, doğru su miktarı bitkiden bitkiye değişen faktörlerdir ve bunları bilmeniz gerekir.

Aslında her bitkinin farklı ihtiyaçları vardır ve her birine farklı şekilde davranılmalıdır. Sıcak sıcaklıkları seven bitkiler ve soğuk olanları seven diğerleri vardır. Doğrudan ışığa direnen bitkiler ve doğrudan güneş ışığından uzak durması gereken diğerleri.

bitki

Konum da kritiktir ve çoğu bitkinin, güçlü hava akımı olan ısıtıcıların ve pencerelerin yakınında olmak gibi belirli noktalardan kaçınması gerekir. Dökülen su miktarı da önemlidir, ancak her şeyden önce gübre seçimi. İkincisi önemlidir çünkü bitkinizi sağlıklı ve bereketli hale getirecektir.

Tek bir ürünle bitki büyümesi

Az önce söylediğimiz gibi, gübre bitki bakımında temel bir adımdır. Farklı olanları var ve doğal olanları kullanabileceğiniz için gidip almanıza gerek yok. İkincisi çok etkilidir ve piyasada bulunabilen kimyasalların yerini mükemmel şekilde alır.

Gübre görevi gören doğal içerikler çeşitlidir ancak bugün özellikle birini göreceğiz. Pirinci gübre olarak kullanacağız . Bu azot, fosfor, potasyum, magnezyum, bor, nişasta açısından zengindir ve bitkilerinizin en iyi şekilde gelişip büyümesini sağlayacak tüm besin maddelerine sahiptir.

pirinç

Genellikle yapıldığı gibi pişirilmesinden elde edilen suyu değil, çiğ pirinci kullanacağız. 1 L su ile birlikte bir karıştırıcıya dökmeniz gereken 100 gr pirinç yeterli olacaktır . Her şeyi yaklaşık iki dakika karıştırın ve ardından elde edilen çözeltiyi pirinç kalıntısı kalmayacak şekilde süzün.

Artık bu pirinç suyunu tüm saksıları sulamak için kullanabilirsiniz. 15 günde bir kullanabilir ve tüm bitkilerinize dökebilirsiniz. Çiçekli, yaprak dökmeyen, şişman, kaktüsler, orkideler. Uygulamada tüm bitkilerde kullanılabilir ve ücretsiz bir organik gübredir.

pirinç suyu gübresi

Pirinci gübre olarak kullanmak gerçekten çok ucuz ve tek bir euro bile harcamanıza gerek yok. Pirinç de mutfakta en çok tüketilen besinlerden biri olduğu için kolayca elde edilebilir. Büyümeyi, gelişmeyi ve ayrıca bir bütün olarak refahını teşvik eder.

Pirinci gübre  olarak kullanmanın birçok yolu vardır ve bu da pek çoğundan biridir. Bitkilerinizi tamamen yeniden canlandırmak ve sağlıklı, gür ve çiçekli hale getirmek için denemeniz yeterli. Pirinçle çok daha hızlı büyüyecekler, deneyin ve bu şekilde kullanmaktan asla vazgeçmeyeceksiniz.

ev