Sadece bir şişe kullanarak birlikte benzersiz bir şey yaratalım. Bu, her tesisatçının drenaj filtreleme sırrıdır, pişman olmayacaksınız.

Drenaj aşağı plastik şişe

İşte banyoda gerçekten kullanışlı olacak bir şeyin nasıl yaratılacağı. Bunu başarmak için sadece bir şişeye ihtiyacınız olacak . Bunu yaptığınızda, daha önce donanım ve sıhhi tesisat için harcadığınız bir ton paradan tasarruf edeceksiniz.

Tıkanmış tahliye, şişelerle düzeltin

İtalyan banyolarında en sık karşılaşılan sorunlardan biri kesinlikle tıkanmış giderdir. Drenaj birçok nedenden dolayı tıkanabilir. Genelde bunu engelleyen kişisel bakım için kullandığınız ürünlerdir.

Bunlardan bazıları oldukça yoğun ve suda tamamen çözünmeyen saç maskeleri olabilir . Gideri tıkayabilecek diğer maddeler kesinlikle saç ve saçlardır. Aslında saçımızı tıraş ettiğimizde veya kestiğimizde artıkları asla kanalizasyona atmamalıyız.

Elinde plastik şişe olan adam

Aynı zamanda saçımızı ve vücudumuzu yıkarken bile duş filtresinden saç ve kıl toplamaya her zaman dikkat etmeliyiz. Çok sinir bozucu bir sorunu önleyebilecek basit ama temel bir jest.

Ne yazık ki, bunu engelleyemediyseniz ve gider tıkanmışsa , sorunu sadece plastik bir şişe kullanarak nasıl çözeceğinizi açıklıyoruz.

Şişeden bir tahliye filtresi yapın

Bunu herkes bilmiyor ama bir şişeden kendi tahliye filtrenizi yapabilirsiniz . Tek yapmanız gereken su veya gazlı içecek içerenlerden bir tane almak. O zaman sadece üst kısmını, örneğin boynunu elde edecek şekilde kesmelisin.

Şimdi sivri uçlu bir alet yardımıyla bu boyuna delikler açmanız gerekiyor. Delikler boynun taşmasını ve dolayısıyla duş almamasını sağlamak için kullanılır. Delikler açıldıktan sonra tek yapmanız gereken şişenin ağzını baş aşağı şekilde gidere sokmak.

Bir şişe ile tahliye filtresi

Bir şişe ile tahliye filtresini oluşturduktan sonra, aksi takdirde banyonuz için özel filtreler satın almak için harcayacağınız dağ kadar paradan tasarruf edeceğinizi fark edeceksiniz . Ayrıca, bunu yaparak çevreye bir iyilik yapmış olacaksınız, çünkü aksi takdirde kalıcı olarak atacağınız bir şişeyi geri dönüştürmüş olacaksınız.

Şişe ile oluşturduğunuz tahliye filtresinin yeni kalmasını sağlamak için düzenli olarak temizlemenizi   ve içinde birikme eğilimi gösterecek tüm kir kalıntılarını ortadan kaldırmanızı öneririz. Bu hile ile gider tıkanma sorunlarınızın azalacağından ve tesisatçı çağırmak için harcadığınızı sandığınız paradan nihayet tasarruf edebileceğinizden eminiz.

Duş filtresini çıkarmak ve boşaltmak çok basit bir harekettir ve her duş veya banyodan sonra yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede her türlü tıkanmayı önlemiş olursunuz ve borularınız eskisi kadar zarar görmez.

ev