Fırına bir dal biberiye koyun ve 10 dakika bekleyin: olacak şey gerçekten türünün tek örneği.

Aromatik bitkiler, sadece ortamlardaki uyumu arttırmak için değerli değil, aynı zamanda faydalarla doludur . Geleneksel yemeklere güçlü bir tat vermek için kullanımları tamamen mutfak amaçlıdır. Uzmanlar küçük bir sırrı ortaya koyuyor, aslında on dakika bekledikten sonra beklenmedik bir şey keşfetmek için tek bir biberiye dalını fırına koymak yeterli .

Biberiyenin özellikleri nelerdir?

Doğal esanslar , genellikle bahçelerde ve balkonlarda bulunan bu aromatik bitki gibi bir dizi fayda sunar . Sadece yiyeceklerin lezzetini arttırmak için değil, aynı zamanda sağlık ve ev için de kullanılmalıdır .

Biberiyenin doğrudan antibakteriyel ve antiseptik etkiye sahip olduğunu, mevsimsel hastalıklara veya klasik baş ağrılarına yardımcı olduğunu çok az kişi bilir. Sadece bu da değil, stres ve yorgunlukla savaşan doğal bir enerji vericidir.

fırında biberiye

Bu aromatik bitki tamamen doğal bir zihin ve hafıza geliştiricidir. Kaygıyı ortadan kaldırmak ve zihinsel netliği artırmak için kararlı bir eylem gerçekleştirin. Ayrıca yaz aylarında kullanılan mükemmel bir böcek veya parazit kovucudur. Sadece diğer bitkileri korumakla kalmaz, aynı zamanda sivrisinek veya sinek saldırılarına karşı koymaya da yardımcı olur .

Biberiye ayrıca tere karşı savaşır ve klasik kokuya karşı doğal bir çaredir. Kumaşların dokusunda oluşan kalıcı leke ve kokuları gidermek için gardıroplarda veya klasik deterjanlara ek olarak kullanılabilir .

Tavsiye, tüm faydalarından tam anlamıyla yararlanılabilmesi için her zaman terasta, bahçede ve aynı zamanda mutfakta bir bitki bulundurmanızdır. Sonra, aromatik bitkinin bir dalını doğrudan fırına yerleştirmekten oluşan bir numara var: ama neden?

Biberiye dalı neden fırına koyulur?

Bu aromatik bitkinin ne kadar çok faydası olduğunu anladıktan sonra sıra biberiye dalını fırına atma sebebini bulmaya geliyor. Bu, cihazı temizlemek için yeni bir tarif veya alternatif bir yöntem değildir.

Bir dal (veya daha fazla) alarak devam edin ve ardından yaklaşık on dakika 180° fırında bırakın. Ne oluyor?

kurutulmuş biberiye

Her şeyden önce ev, aromatik bitki ve uçucu yağlarının yaydığı lezzetli bir koku ile kucaklanacak . Daha sonra kurutulmuş yapraklar küçük bir çantaya konularak çekmecelere veya dolapların içine güzel kokular yayılabilir.

Şu işlevlere de sahip pozitif bir çift işlev:

  • Parfüm ortamlarını uzun süre;
  • Ayrıca çekmeceleri ve dolapları parfümleyin;
  • Sivrisinekler dahil böceklere karşı doğal bir kovucu görevi görür;
  • Her türlü hoş olmayan kızartılmış kokuyu ortadan kaldırın.

Görmek inanmaktır!