Tek bir euro bile harcamadan gül dallarını kökünden sökmek için kullanılacak teknik budur: şimdi deneyin.

gül sapları

Gerektiğinde gül dallarını kökünden sökmek, bitkiye karşı bir sevgi jestine dönüşür. Tüm bitkiyi ortadan kaldırmak için çeşitli sorunlara yol açabilecek faktörler vardır. Gerçekte, profesyonel fidanlıklar, her zaman bitkiye ve çevreye tam saygı duyarak, bunun en iyi nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları vermeye hazırdır .

Profesyonelce gül dalları nasıl sökülür?

Tek bir faktörle veya mümkün olan en iyi şekilde tedavi edilme ihtiyacıyla bağlantılı birçok farklı gül türü vardır . Dikkat, beslenme ve sürekli hidrasyon gerektiren narin ve zarif bir bitki. Anketlere göre, tüm çiçek severler tarafından en çok aranan bitki budur.

Bir bitki tehlikeye girdiğinde, sağlıklı bir şekilde yeniden büyüyebilmesi için köklerinin sökülmesi gerekir. Kolay değildir, bu nedenle doğrudan sektördeki bir uzmanla iletişime geçmek her zaman iyidir. Genel olarak, farklı şekillerde yapılabilir. Tehlikeli kısmı dezenfekte edilmiş makasla kesmeye karar verenler var, daha sonra plastik bir kapta (hatta bir şişede) kapağı ve belirli bir süre yiyecekle birlikte saklayın. Bu yöntem köklerin ve bitkinin kendisinin yeniden büyümesine yardımcı olur.

Bununla birlikte, dünyada üç ana kategoride 20.000 farklı gül türü olduğunu bilmek güzel : çalı, çalı alışkanlığı ve minyatür.

gül bakımı

Çalı gülleri ise seyreltme yöntemiyle budama yapılmalı, fazla dallar giderilmelidir. Çalı gülleri ise teknik, bitkinin üst kısmını ortadan kaldırarak tepeleme yapmaktır. Minyatür olanlar için, ölü dalları ve zarar görmüş kökleri ortadan kaldırmak için yüzeysel bir yöntem uygulanır.

Budama ne zaman gösterilir ve nasıl yapılır?

Bitkinin yaşına dikkat etmek de önemlidir. Anaokulu yapanların temel bir faktör olduğu düşünülürse buna dayanarak bir yöntem uygularlar. Budama veya restorasyon, bitkiye alışması için zaman tanımak için gelişlerinden bir yıl sonra yapılmalıdır. Sadece bu da değil, bitkinin yardım istemesine neden olan yanlış türde toprak ve beslenmeye de sahip olabilirsiniz.

gül dallarını sök

Bir uzman kullanılırsa, köklerin şeklini ve bitkinin durumunu kendisi kontrol edecektir. Aslında sağlıklı bir bitkiye sahip olmak için yıl boyunca düzenli temizlik işlemleri yapmak gerekir. Bu operasyon invaziv değildir, kendinizi bir gecede tehlikeli köklerle bulmamak için tüm kuru ve zayıf kısımların ortadan kaldırılmasını gerektirir.

Tesis etkilenebileceği için her işlemin beceriyle yapılması gerektiğini daima unutmayın .

ev