İşte bir kalıp sabunla eski bir gazeteyi birleştirerek yapabilecekleriniz. Bu iki ürünle yaratabilecekleriniz gerçekten harika. 

sabun ve gazete

Bir kalıp sabun ve bazı gazetelerle hediye olarak vermek veya kendinize saklamak için güzel bir ev yapımı iş yapabilirsiniz. Hiçbir şey almanıza gerek yok çünkü evde çok az malzemeyle yapılabilecek farklı modellenebilir macunlar var . Aslında bugün sadece sabunla nasıl yapıldığını göreceğiz.

Hobinize zaman ayırın çünkü zanaatkarlık zaman, sabır ve tutku gerektirir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, sadece küçük ve değerli nesneler yapmak için kalıplanabilir bir sabun hamuru yapmayacağız . Aslında biz de gazeteyi işe entegre etmek için işe gideceğiz.

gazete ve sabunla çalışmak

Merak ediyorsanız tek yapmanız gereken bir kalıp sabun ve birkaç gazete alıp bizimle çalışmaya başlamak. Ne olduğunu görmek için hemen aşağıya ineceğiz ama her şeyden önce gerçekten çok basit olan bu makarnayı sabunla nasıl yapacağımızı göreceğiz. Tüm detaylar bir sonraki paragrafta.

Sabun macunu ve gazete – yarattığınız şey bu

Dediğimiz gibi sadece gazete ve bir kalıp sabun kullanarak bir nesne yaratacağız . İlk önce tek bileşeni sabun olan bir modelleme kili yapacağız . Dilerseniz renklendirmek için gıda boyası ekleyebilirsiniz.

Bir kalıp beyaz sabunu veya istediğiniz rengi tamamen rendeleyerek başlıyoruz. Bir kaseye ve basit bir mutfak rendesine ihtiyacınız olacak. Yukarıdan aşağıya doğru rendeleyerek ilerleyin ve tüm sabun bitene kadar devam edin . Şimdi biraz su ekleyin.

Sabunlu modelleme macunu

Küçük bir bardak sıcak suya ihtiyacınız olacak (eğer renk katmak istiyorsanız, onu gerçekten suda eritmeniz gerekecek). Suyu azar azar ekleyin ve sabunla suyu abartmadan karıştırın. Henüz çok kompakt olmamalıdır. Hava geçirmez bir torbada yaklaşık 24 saat dinlendirin.

Bir süre sonra git sopanı al ve ellerinle hafifçe çalıştır. Çok zorsa, ellerinizi ılık suyla ıslatarak yardımcı olabilirsiniz. Artık öğenizi oluşturmaya devam edebilirsiniz. Bugün güllerin nasıl yapıldığını göreceğiz. Ardından tahta bir şişin üzerine asarak ortadaki tomurcuğu yapmaya başlayın.

sabun ve gazete ile gül

Şimdi yaprakları yapmaya devam edin. Topu bir bardak veya küçük bir oklava ile açabileceğiniz plastik parçalarla kendinize yardımcı olabilirsiniz. Daha sonra bir kenarını elinizle yuvarlayın. İlk tomurcuğa takmak için yeterli sayıda ilk taç yaprağınız olduğunda. Biraz sıcak su yeterli olacaktır. Yaprakları da aynı şekilde yapabilirsiniz .

Gazete kök için kullanışlı oluyor. Pek çok dikey şerit kesin ve şeridi daha sonra çıkaracağınız şişlerin üzerine yuvarlayarak gazete çubukları yapın . Tutkalla sabitleyin ve ardından gazete çubuklarını boyamaya devam edin. Ardından, daha parlak hale getirmek için su ve akrilik boya ile bir çözelti geçirin.

Şimdi hepsini bir araya getirebilir ve bir kalıp sabun ve biraz gazete ile kendi kompozisyonunuzu oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 2 gün kurumaya bırakın.

ev