Odalarınızı zarafetle dekore etmek için evde bitki yetiştirmek ve çiçek açmalarını sağlamak ister misiniz? Endişelenme, bundan sadece 1 çorba kaşığına ihtiyacın var ve her zaman güzel ve dekoratif çiçeklere sahip olacaksın!

Bitki ve çiçek yetiştirmek için doğal ilaçlar kullanmak, onların refahını ve sağlığını garanti altına almak ve ayrıca paradan tasarruf etmek için ideal çözümdür. Her türden bitkiyi gübrelemek için mükemmeldir , kullanımı kolaydır ve çiçekler üzerinde inanılmaz etkiler sağlar. Çiçekleri büyütmek ve çiçeklerini uzun süre tutmak çok fazla zaman almıyor, hadi nasıl yapılacağını görelim!

ev çiçekleri

Ev bitkileri ve çiçekler için yararlı tarçın

Yeşilliklerle ilgilenmeyi seviyorsanız ve evinizde çiçekli bir köşe oluşturmak istiyorsanız , bitki yetiştirmek için doğal yöntemler kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Özellikle tarçın kullanımı, iç mekanı veya balkonu dekore etmek için güzel bitkiler elde etmenizi sağlar.

Tarçın doğal bir içeriktir ve onu tercih ederek sağlığa zararlı maddeler içerebilen kimyasal spreylere başvurmaktan kaçınmış olursunuz. Bu, özellikle evde küçük çocuklar veya evcil hayvanlar varsa, hafife alınmaması gereken çok önemli bir husustur.

Tarçının faydalı özellikleri, yemyeşil bitki ve çiçeklerin elde edilmesinde etkilidir , ancak aynı zamanda mutfakta yemeklere çeşni olarak kullanıldığı için kullanımı ve bulunması kolaydır.

Yemyeşil bitkiler ve çiçekler için ekolojik çare

Tarçın bitki büyümesini teşvik eder ve gelişmelerine yardımcı olmak için çok az şeye ihtiyaç vardır. Her zaman mükemmel ve her şeyden önce sağlıklı bitkilere sahip olmak için bir çay kaşığı tarçın yeterlidir . Aslında, bu doğal bileşen bakteri ve mantarların başlamasıyla savaşır ve toprağı sağlıklı tutmak için mükemmeldir.

Ayrıca bitkinin köklerini güçlendirmek ve toprağa iyi kök salmış halde tutmak için idealdir. Vazoya bir çay kaşığı dökerek saf tarçın da kullanabileceğiniz gibi , özel bir solüsyon hazırlayarak sıvı gübre olarak da kullanabilirsiniz.

Düzenli olarak tarçın kullanarak, bitkileriniz mantar ve bakterilerden arınmış olarak büyüyecek ve güzel ve son derece dekoratif çiçekler üretecektir. Her zaman evde tutun, böylece istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. İşte sıvı tarçınlı gübre nasıl hazırlanır.

ev çiçekleri

Çiçekler için etkili bir doğal gübre nasıl hazırlanır?

Bitkiler ve çiçekler üzerinde size olağanüstü sonuçlar verebilecek etkili bir doğal gübre hazırlamak çok zaman almaz. Gördüğümüz gibi özellikle tek bir malzemeye ihtiyacınız var, o da mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz ve aynı zamanda ucuz olan tarçın.

Muhteşem çiçekler elde etmek için doğal gübre yapmak için tercihen klorsuz 1 litre su ve biraz tarçın almanız gerekir . Bir kahve kaşığı alıp içini tarçınla doldurun, ardından bir kaba koyduğunuz litre suya dökün ve iyice karıştırarak iyice çözünmesini sağlayın.

Tarçın fosfor, potasyum, magnezyum, sodyum ve çinko açısından zengindir , bu nedenle bitkilerin güçlü bir şekilde büyümesi ve yeniden gelişmelerini sağlamak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Ayrıca tarçın, bitkilerden parazitleri uzaklaştırmak için mükemmel olan fungisidal özelliklerin yanı sıra onarıcı ve iyileştirici bir etkiye de sahiptir.

Gördüğünüz gibi, birkaç dakika içinde tüm bitkiler için uygun ve her zaman güzel ve bereketli çiçeklere sahip olmak için olağanüstü güçlü bir gübre hazırlayabilirsiniz .