Mutfakta sadece sünger ve lastik kullanarak çok rahat ve etkili bir numaradan yararlanabilirsiniz.

sünger ve deterjan

Güzel bir öğle yemeği veya lezzetli bir akşam yemeği pişirdikten sonra en tatsız kısım gelir, yani bulaşıkları yıkamak . Birçoğu bu sorunu bulaşık makinesi alarak çözmüştür, ancak kirli bulaşıkları cihaza koymadan önce bile her zaman durulama önerilir. Ayrıca, son fiyat artışları çok yüksek elektrik faturalarına yol açtı: bu nedenle birçok kişi bulaşık makinesini mümkün olduğunca az kullanmayı tercih ediyor . Bununla birlikte, her gün bulaşık yıkayan herkesin iyi bildiği gibi, özellikle kir seviyesi gerçekten önemli olduğunda veya şişelerin ve kapların dibine inmenin zor olduğu durumlarda, bulaşıkları ve bulaşıkları iyice temizlemek her zaman mümkün değildir.

Elastik bant ve süngerle mutfakta iyice temizleyebilirsiniz: işte böyle

İyi haber şu ki, bulaşıkları mümkün olan en iyi şekilde yıkamanıza ve her zaman son derece sterilize edilmiş tencere, tava ve mutfak gereçlerine sahip olmanıza olanak tanıyan bazı püf noktaları var .

İlk numara, yepyeni olduğu belli olan bir bulaşık süngeri alıp ortadan ikiye kesmektir. Elde edilen ilgili yarımlar daha sonra ikiye bölünmelidir, böylece dört uzun, tamamen özdeş şerit oluşturulur.

Mutfakta bulaşık yıkamak

Bu adım tamamlandığında, tahta bir çubuk alınır ve tam olarak aletin üst kısmı (genellikle yeşil) ile süngerin geri kalanı (neredeyse her zaman sarı) arasına, süngerin içine sokulur.

Çubuk düzgün bir şekilde yerleştirildikten sonra, sünger elastik bir bant ile etrafına sarılır. Süngeri çubuğun etrafına tamamen sardıktan sonra biraz silikonla (sıcak veya soğuk fark etmez) ‘kaynak’ işlemine geçiyoruz .

Bu şekilde, şampanya içmek için kullanılan bardaklar veya su tutmak için kullanılan kaplar gibi belirli mutfak gereçlerini tamamen temizleyebilen bir sünger yaratmayı başardık.

Tek yapmanız gereken süngeri bulaşık deterjanıyla doldurmak (çok etkili bir deterjan seçmek her zaman daha iyidir) ve temizlemeye başlamak. Bu şekilde her yere ulaşmak mümkün: Her yere ulaşmayan klasik süngere göre güzel bir avantaj. Sünger ve deterjan aşaması sona erdiğinde, geriye kalan tek şey, her şeyi tamamen sterilize etmek için durulamaktır.

Deterjanı israf etmemenin basit numarası

İkinci numara, deterjan israf etmemenizi ve dolayısıyla paradan tasarruf etmenizi sağlar: bu günlerde önemsiz bir ayrıntı değildir. Yapılacak ilk şey , Coca-Cola şişesi gibi plastik bir şişe almak. Bir bıçak kullanılarak şişenin üst kısmı kesilir; bulaşıkları temizlemek için her zaman bıçakla süngerin üst kısmında (yeşil olan) birçok küçük delik açacaksınız .

Bulaşıkları yıkamak

Şimdi şişenin üst kısmını alıp süngerin yeşil kısmına yapıştırmamız gerekiyor . Gibi? Burada da silikon işe yarar: hem sıcak hem de soğuk iyidir, önemli olan iki bileşeni ‘kaynaklamak’ için dikkatli bir şekilde uygulamaktır. Bu şekilde bulaşık deterjanını koyacağımız küçük bir kabımız olacak : sadece kapağı çevirerek açın ve içine dökün. Bu numaranın ‘mücevheri’, deterjanın alttaki süngeri herhangi bir israf olmadan doldurmasında yatmaktadır: tek bir dökme her şeyi yıkamak için yeterli olacaktır.

ev