Limon ve rendelenmiş sabun, ev işleri söz konusu olduğunda kazanan bir kombinasyondur.

İyi kalibre edilirlerse, en sıkıcı günlük işlerden birini ekonomik ve ekolojik bir şekilde çözebilirler.

Ancak bu iki bileşenin nasıl kullanılacağını ve karışımın ne için kullanılacağını açıklamadan önce bir adım geri gidelim.

Limon suyunda sadece vücudumuza faydaları açısından değil, aynı zamanda temizleme ve sanitasyon özellikleri açısından da sonsuz bir sayfa açılabilir. Alkali olduğu için aslında bakteri yükünü kendi başına azaltır ve yüzeyleri derinlemesine sterilize eder.

Rendelenmiş sabun söz konusu olduğunda, bu durumda her zaman yağ giderici nitelikleri ile bilinen Marsilya sabunundan bahsediyoruz. Örneğin çamaşır makinesinde, düşük sıcaklıklarda bile hoş kokulu ve lekesiz çamaşırlar elde etmenizi sağlar. Şöhreti eskidir: anneannelerimiz onu açık hava çamaşırhanelerinde kullandılar, ondan önce bile, geçmişin kadınları her zaman bu yanılmaz ilacın desteğiyle çamaşır yıkamak için dereye gittiler.

Karışımlarından, gününüzü değiştirecek gerçekten güçlü bir bileşik elde edeceksiniz.

Nasıl ilerleyeceğimizi görelim.

Limon ve rendelenmiş sabun

Limon ve rendelenmiş sabun: gününüzü değiştiren yöntem.

Limon ve Marsilya sabunu birleştirilerek, kimyasal deterjanlara başvurmadan bulaşıkları elde yıkamak için çok güçlü bir bileşik yapılır. Gezegenimizin, bizim yüzümüzden öfkelendiği aşırı ıstırap için yaptığı çığlık kesinlikle göz ardı edilemez. Bu nedenle, kirleticilere dayalı endüstriyel ürünleri kullanmaktan giderek daha fazla kaçınmalıyız.

Bu hazırlıkla, bulaşıkları ekoloji açısından her açıdan iyice sterilize edebileceğiz, ancak sadece değil. Ev masraflarından tasarruf edeceğiz, çünkü artık süpermarkette özel deterjanlar almak zorunda kalmayacağız.

Daha sonra küçük bir kapta Marsilya sabunu tadına bakın. Yaklaşık 50 gram ağırlığında olmanızı öneririz. Daha sonra, süzülmüş yarım limonun suyunu yavaşça ekleyin, bir çeşit temizleme kremi elde edene kadar dikkatlice karıştırın.

Bu noktada, bir leğeni sıcak suyla doldurun, bu preparattan bir çay kaşığı ekleyin, bulaşıkları daldırın ve bir sünger kullanarak tabaklara bir parça ürün sürün. Gres ve gresin güneşte kar gibi eriyeceğini fark edeceksiniz.

İyice durulayın ve sonucun tadını çıkarın.

Kolay değil mi? Ekonomik ve etkili!

ev