Bir patatesi gece boyunca bitkide bırakmaya karar verirseniz, ertesi sabah hiç beklemediğiniz bir sürprizle karşılaşacaksınız.

Burada, bitkilerinizin köklerini nasıl uyaracağınızı ve her şeyden önce neden bir patatesi gece boyunca dinlenmeye bırakmanız gerektiğini açıklıyoruz. Bu, bir kez keşfedildiğinde asla vazgeçemeyeceğinizden eminiz inanılmaz bir numara.

Bitkilerinizin köklerini nasıl uyarırsınız?

Yapılması en zor şeylerden biri bitki köklerini uyarmaktır . Ama neden her zaman yapılmalı? Tabii ki gerekli değil ama çalılarımızın büyümesini hızlandırmak istediğimizde faydalıdır.

Belki de son zamanlarda küçük boyutlu bir bitki satın aldık ve bir an önce büyümesini istiyoruz. Bu noktada herkesin bilmediği yöntemler kullanarak kökleri canlandırmamız gerekiyor.

Bitkiler

Bunu yapmanın etkili bir yolu, bitkileri suladığımız klasik suya besin eklemektir. Bu sayede hem toprağımızın kalitesini artırmış olacağız hem de bitkilerimizin köklerini harekete geçirmiş olacağız.

Böylece, yakın zamana kadar büyümek istemiyormuş gibi görünen bitkilerde bile gür bir büyüme fark edeceğiz. Peki toprağınıza eklemeniz gereken ve en önemlisi nereden alacağınız bu maddeler nelerdir ?

Hangisinden bahsetmişken, bugün toprağınızın kalitesini artırmanıza ve kökleri canlandırmanıza olanak tanıyan mükemmel içeriğin hangisi olduğunu açıklıyoruz . Hepinizin evinde olduğundan emin olduğumuz bir besindir. Ayrıca, mali durumunuzu krize sokmadan istediğiniz kadar satın alabileceğiniz gerçekten ucuz bir besindir.

İkincisi, bu bileşenin kullanımının sağladığı avantajların altını çizmek için üzerinde durmak istediğimiz temel bir noktadır. Aslında, toprak kalitesini iyileştiren birçok ürün genellikle pahalıdır ve herkesin bunları her ay satın almaya gücü yetmez.

Bununla birlikte, bu sihirli içerikle hiçbir tehlike yoktur : gerçekten önerildiği kadar sık ​​kullanabilirsiniz, böylece bitkiniz ondan gerçekten faydalanabilir.

Bir patatesi gece boyunca bitki üzerinde bırakın

Bunu yalnızca en uzman fidancılar ve yetiştiriciler bilir, ancak iş bitkilerin büyümesine yardımcı olduğunda patatesler geçerli müttefiklerdir. Bu sebzeler vitaminler ve antioksidanlar gibi besinler açısından zengindir.

Tam da bu nedenle bitkileriniz için gerçekten çok iyiler . Evde sahip olduğunuz herhangi bir bitkinin köklerini canlandırmayı başarırlar, böylece gerçekten bereketli bir şekilde büyürler.

bitki üzerinde patates

Tek yapmanız gereken, mutfak kilerinizde olduğundan emin olduğumuz bir patates almak. Ardından patatesi rendelemeye ve bu sebzenin parçalarını bir miktar suya eklemeye özen gösterin.

Artık evinizdeki veya bahçenizdeki tüm bitkileri gerçekten etkili ve kararlı bir şekilde sulamak için ihtiyaç duyacağınız organik bileşiminizi hazırlamış olacaksınız . Bu suyu yaklaşık ayda bir kullanabilirsiniz.

Aşırı sulamamaya dikkat edin çünkü bitkinizi çok fazla sularsanız tam tersi bir etki elde edebilirsiniz.