Sadece bir plastik şişe ve biraz yünle harika bir şey yaratmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

Şişe ve yün

Yaratıcılığınız ve geri dönüşüm becerileriniz yakında test edilecek! Örneğin plastik bir şişe ve biraz yünle şaşırtıcı bir vazo yapılabilir. Şişeyi ikiye bölün, renkli yünle kaplayın ve işte, bitkileriniz için eşsiz ve ekolojik bir saksı.

Geri dönüştürülmüş malzemeler, plastik şişe ve yün ile yaratıcılık parmaklarınızın ucunda

Geri dönüştürülmüş malzemelerle küçük yaratıcı nesneler yaratmak, giderek yaygınlaşan ve takdir edilen bir uygulamadır. En çok kullanılan malzemeler arasında gerçek yaratıcı başyapıtlara dönüştürülebilen plastik şişeler yer alır .

Geri dönüştürülmüş malzemelerle nesneler yaratmak, yalnızca yeni nesneler satın almak için geçerli bir alternatifi temsil etmekle kalmaz, aynı zamanda çöp sahasına gönderilecek nesnelere yeni bir hayat vermenin bir yoludur. Ayrıca, yetişkinleri ve çocukları dahil edebilen, yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştiren keyifli ve ödüllendirici bir aktivitedir .

Yün topları

Plastik şişeler, çeşitli yaratıcı el işleri yapmak için kullanılabilir. Örneğin, çiçekler, hayvanlar, karakterler ve diğer birçok nesneyi oluşturmak için bunları kesip katlayabilirsiniz . Plastik ayrıca, oluşturulan nesneye kişisel bir dokunuş vermek için payetler veya düğmeler gibi malzemelerle boyanabilir veya süslenebilir.

Plastik şişelerden bir şeyler yapmak da eğitici bir aktivite olabilir. Aslında, çocuklara geri dönüşümün ve malzemeleri yeniden kullanmanın önemini anlatarak, çevreyi korumanın öneminin farkına varmalarını sağlar. Ayrıca el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirerek bilişsel becerilerini geliştirir.

Sıcak tutkal tabancası

Ayrıca, geri dönüştürülmüş malzemelerle yaratıcı nesneler yaratmak da paradan tasarruf etmek için bir fırsattır. Aslında pahalı ürünler almak yerine elinizdeki malzemeleri kişiselleştirilmiş ve orijinal ürünler yaratmak için kullanabilirsiniz .

Son olarak, yaratıcı nesneler yaratmak için geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanmak sosyal bir aktivite olabilir. Gerçekten de, bu aktiviteye arkadaşlarınızı ve ailenizi dahil etmek, birlikte sosyalleşmek ve eğlenmek için bir fırsat yaratmak mümkündür .

Sonuç olarak, plastik şişeler gibi geri dönüştürülmüş malzemelerle küçük yaratıcı nesneler oluşturmak, çöp sahasına gönderilecek nesnelere yeni bir hayat vermenizi sağlayan hoş ve ödüllendirici bir uygulamadır. Bu aktivite yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirir, geri dönüşümün ve malzemelerin yeniden kullanılmasının önemi konusunda farkındalık yaratır, para biriktirmek için bir fırsat sunar ve arkadaşlar ve aileyi içeren sosyal bir aktivite olabilir .

Harika bir şey nasıl oluşturulur

Plastik şişe
  1. Yaratıcı bir nesne tutacağı  yapmak için iki plastik şişe kullanabiliriz, yarım litrelik küçük olanlar uygundur.
  2. Sonra bir karton parçası alıyoruz ve bir kalemle tam olarak yan yana yerleştirilmiş şişelerin şekline karşılık gelen iki daire çiziyoruz .
  3. Şimdi makasla iki şekli birbirinden ayırmadan kesiyoruz. Sonunda iki daire bir arada tek bir kart olacak.Sıcak tutkal tabancasıyla, şişenin küçük yarısından kesilen kenarına bir kat tutkal geçiriyoruz ve tam olarak birinin üzerine yerleştireceğiz. iki daire
Kağıt bant rulosu
  1. Diğeri için ise tabanca ile yapıştırıcıyı şişenin dibine koyup ikinci daireye denk gelecek şekilde kartonun üzerine yerleştireceğiz .
  2. Bu yüzden bir miktar kağıt elektrik bandı alıp iki şişeyi kaplıyoruz, tüm alt kısmı kaplıyoruz.
  3. Bu yüzden bir miktar kağıt elektrik bandı alıp iki şişeyi kaplıyoruz, tüm alt kısmı kaplıyoruz. İki yarım şişeyi çevreliyoruz ve şişenin kesilip baş aşağı gelecek şekilde
    tüm kısmını kağıt bantla kapatıyoruz .
  4. Yine sıcak tutkal tabancası ile belli bir kalınlıkta top seçerek yünü yapıştırmaya başlıyoruz ve etrafını yünle sarmaya başlıyoruz. Tabancayla yavaş yavaş biraz sıcak tutkal sürüyoruz ve ardından tüm alt kenarı kapatana kadar devam ediyoruz.
Renkli kurdeleler, ip ve kıstas
  1. Daha ince ve daha büyüleyici altın yünden başka bir yumakla , şişenin yünle kapladığımız en yüksek kısmının kenarına yapıştırılan bir çeşit fiyonk kurdele hazırlıyoruz. Yapıştırıcı ile iyice çevrelenir, bir fiyonk yapılır ve Noel ağacının iki parçasına yerleştirilen kırmızı bir yün gül ile hediye olarak vermek veya evde tutmak için şaşırtıcı bir şey yaratılır.

Bu durumda yaratım Noel temalıdır, ancak biraz yaratıcılık yeterlidir ve yaklaşan Paskalya’yı hatırlatan bir temaya sahip olacağız.

ev