Endüstriyel olmayan ürünler kullanarak her zaman mis kokulu bir eve sahip olmak mümkün. Bu yazıda evinizdeki koku problemini sonsuza kadar çözecek bazı doğal Kendin Yap çözümleri keşfetmenize yardımcı olacağız. İşte bu ekonomik, etkili ve pratik yöntem hakkında bilmeniz gereken her şey. Sadece birkaç kuruşla evinizin her köşesini parfümleyebilirsiniz.

Bardak

Piyasada evinizdeki havayı daha kokulu hale getirebilecek birçok deodorant bulunmaktadır . Ancak bu çözümler oldukça pahalı olabilir ve çoğu zaman olduğu gibi tamamen doğal olmayan unsurlardan oluşabilir. Tamamen doğal ürünler kullanarak evinizdeki havayı yeterli hale getirmek istiyorsanız , bunu yapmanın birçok ekonomik ve sağlıklı yönteminin olduğunu bilmeniz önemlidir. İşte tüm ayrıntılar.

Her gün evinizi temizlemekle meşgulsünüz ama her zaman sizi tatmin edecek bir kokusu olmuyor mu? Tozu dikkatlice ortadan kaldırmak ve her yüzeyin doğru şekilde temizlenmesi, havanın güzel kokması için her zaman yeterli olmayacaktır. Aslında nem , evin bayat ve pek hissedilmeyen bir havayla terk edilmesine katkıda bulunabilir.

Bazı nem gidericiler sorunu çözebilecektir. Ancak ortamı daha keyifli hale getirmek istiyorsanız piyasada bu amaca uygun bazı oda spreyleri bulunmaktadır. Ancak bunlar her zaman herkes tarafından hoş karşılanmaz ve ayrıca bazı durumlarda tehlikeli bile olabilecek kimyasal maddeler içerirler.

Aşağıda size evdeki hoş olmayan kokuları gidermede etkili olabilecek doğal bir ürünün nasıl oluşturulacağını göstereceğiz . Hiçbir riske girmeden, her zaman güzel kokulu bir ortamda yaşamaya geri döneceksiniz. Hepsini aşağıda parçalayalım.

Evinizin her köşesini doğal ürünlerle güzelce kokulandırın: İşte bilmeniz gerekenler

Çoğu zaman evin bazı odalarını mumlarla kokulandırma ihtiyacı hissederiz . Çok hoş bir kokuyu garanti edecekler ve aynı zamanda standart oda spreylerine göre estetik olarak tercih edilecekler. Sorun, piyasadaki pek çok mumun, sağlığımız için tam olarak sağlıklı olmayan maddeleri havaya salan fitillere sahip olmasıdır.

İletken tellerde bulunan kurşundan bahsediyoruz . Bu eleman mum fitillerini güçlendirir, aksi takdirde bir süre sonra ve kullanımdan sonra sarkma riski vardır. Ancak bu güçlendirilmiş fitil, evdeki havaya ortalamanın çok üzerinde miktarda kurşun salabilir. Çok fazla kurşun solumak, uzun vadede solunum sorunlarına ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir .

Herhangi bir riskten kaçınmak için kendiniz kokulu bir mum oluşturabilirsiniz . Gibi? Evde kolayca bulabileceğiniz bazı doğal ürünleri kullanmak. Böylelikle hem ekonomik hem de pratik bir şekilde evinizdeki koku problemini kalıcı olarak çözecek ve herhangi bir sağlık sorunu yaşamayacaksınız. İşte zanaatkar ve doğal kokulu bir mum yaratma süreci .

Doğal ürünlerle kokulu bir mum yaratın: Sağlığınızı tehlikeye atmayacak şekilde evi parfümleyeceksiniz

Bir bardak alın ve içine biraz kabartma tozu ekleyin . Kabaca söylemek gerekirse bardağın yaklaşık %20-25’ini bu ürünle doldurmanız gerekecektir. Birkaç damla limon, lavanta veya istediğiniz başka bir esans gibi esansiyel yağı karıştırın . Her şeyi karıştırmayı bitirdiğinizde hemen çok hoş bir koku duyacaksınız. Yaklaşık 250 ml su ilavesiyle her şeyi bir sprey şişesine koyup istediğiniz zaman püskürterek evinizdeki havanın tamamen hoş olmasını sağlayabilirsiniz . Peki ya el yapımı bir mum yapmayı planlıyorsanız? İşte yapmanız gerekenler.

Güzel kokulu ev

Aynı unsurlarla – az önce vurgulananla aynı şekilde karıştırılarak – tamamen estetik açıdan da hoş olan bir mum yaratabilirsiniz . Fitili erimiş balmumuna batırıp her şeyi bir folyo tabakasıyla sarabilirsiniz. Daha sonra fitilin sertleşmesi için her şeyi dondurucuda soğutacaksınız. Bu operasyonun yaklaşık 20 dakika sürmesi gerekmektedir.

Mum kalıbını oluşturmuş olacaksınız. Daha önce bahsedilen camın içindeki sodyum bikarbonatın üzerine yerleştirilecektir. Tek yapmanız gereken mumu yakmak ve kabartma tozuna eklenen esansiyel yağın kokusunun tadını çıkarmak .

ev