Endüstriyel olmayan ürünler kullanarak da her zaman güzel kokan bir eve sahip olmanız mümkün. Bu yazıda, evdeki koku sorununu sonsuza dek çözmek için bazı doğal kendin yap çözümleri gösteriyoruz. İşte bu ucuz, etkili ve pratik yöntem hakkında bilmeniz gereken her şey. Çok az kuruşa evin her köşesini parfümleyebilirsiniz.

Bardak

Piyasada evdeki havayı daha güzel kokulu hale getirebilecek birçok oda spreyi bulunmaktadır . Ancak bu çözümler oldukça pahalı olabilir ve sıklıkla olduğu gibi tamamen doğal olmayan unsurlardan oluşabilir. Tamamen doğal ürünler kullanarak evdeki havayı yeterli hale getirmek istiyorsanız , bunu yapmanın çeşitli ekonomik ve sağlıklı yöntemleri olduğunu bilmek önemlidir. İşte tüm detaylar.

Her gün evi temizlemekle uğraşıyorsunuz ama sizi her zaman tatmin edecek bir kokusu yok mu? Tozu doğru bir şekilde ortadan kaldırmak ve her yüzeyi doğru şekilde temizlemek, havanın güzel kokulu olması için her zaman yeterli olmayacaktır. Aslında nem , evde bayat ve tam olarak fark edilmeyen bir havanın kalmasına katkıda bulunabilir .

Bazı nem gidericiler sorunu çözecektir. Ancak ortamı daha keyifli hale getirmek istiyorsanız piyasada bu amaç için faydalı olan bazı parfümcüler bulunmaktadır. Bununla birlikte, her zaman herkes tarafından hoş karşılanmazlar ve dahası, bazı durumlarda tehlikeli bile olsa kimyasal maddeler içerirler.

Aşağıda, evdeki can sıkıcı kokuları gidermede etkili bir şekilde hareket edebilen doğal bir ürünün nasıl oluşturulacağını keşfetmenize izin vereceğiz . Her zaman parfümlü bir ortamda, hiçbir riske girmeden yaşamaya geri döneceksiniz. Aşağıdaki her şeyi analiz ediyoruz.

Evin herhangi bir köşesini doğal ürünlerle uygun şekilde parfümleyin: İşte bilmeniz gerekenler

Çoğu zaman, evin bazı odalarını mumlarla kokulandırma ihtiyacı hissederiz . Hem çok hoş bir kokuyu garanti edecekler hem de estetik olarak standart ev kokularına tercih edilecekler. Sorun şu ki, piyasadaki birçok mum, sağlığımız için gerçekten sağlıklı olmayan maddeleri havaya salan fitillere sahip.

İletken tellerde bulunan kurşundan bahsediyoruz . Bu eleman, aksi takdirde bir süre ve kullanımdan sonra çökme riski taşıyan mumların fitillerini güçlendirir. Bununla birlikte, bu güçlendirilmiş fitil, ortalamanın çok üzerinde bir miktarda kurşunu evdeki havaya salabilir. Çok fazla kurşun solumak uzun vadede solunum problemlerine ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir .

Herhangi bir riskten kaçınmak için kendi kokulu mumunuzu oluşturabilirsiniz . Gibi? Evde kolayca bulunabilen bazı doğal ürünleri kullanmak. Ekonomik ve pratik bir şekilde bu sayede evdeki koku sorununu kalıcı olarak çözmüş olursunuz ve herhangi bir sağlık sorunu yaşamazsınız. Zanaatkar ve doğal kokulu bir mum yaratmanın prosedürü aşağıdadır .

Doğal ürünlerle kokulu bir mum oluşturun: sağlığınıza yönelik herhangi bir riskten kaçınarak evi güzelleştireceksiniz.

Bir bardak alın ve içine kabartma tozu ekleyin . Gösterge olarak, bu ürünün bardağını yaklaşık% 20-25 oranında doldurmanız gerekecektir. Zevkinize göre birkaç damla limon, lavanta veya başka bir esans gibi esansiyel yağı karıştırın . Her şeyi karıştırmayı bitirdiğinizde, hemen çok hoş bir koku hissedeceksiniz. Her şeyi – yaklaşık 250 ml su ilavesiyle – bir sprey şişesine koyabilir ve evdeki havayı tamamen keyifli hale getirmek için istediğiniz zaman püskürtebilirsiniz . Peki ya ev yapımı bir mum yapacaksanız? İşte yapmanız gerekenler.

güzel kokulu ev

Aynı unsurlarla – sadece vurgulanan aynı şekilde karıştırılmış – bir mum yaratabilirsiniz , tamamen estetik açıdan da hoş. Fitili erimiş mumun içine daldırıp her şeyi bir alüminyum folyoya sarabilirsiniz. Daha sonra fitilin sertleşmesi için her şeyi dondurucuda soğutacaksınız. Bu işlem yaklaşık 20 dakika sürmelidir.

Mum kalıbını oluşturmuş olacaksınız. Yukarıda belirtilen bardağın içindeki kabartma tozu üzerine konulacaktır. Tek yapmanız gereken mumu yakmak ve kabartma tozuna eklenen esansiyel yağın kokusunun tadını çıkarmak .

ev