Çamaşır makinesinin sık kullanımı bazen arızalara ve hoş olmayan kokulara neden olabilir. Arızalanmasına neden olabilecek birçok faktör vardır. En büyük suçlulardan biri, çamaşır makinesinin bileşenlerini hızla bozan kireçtaşından başkası değil!

Bu lanetli kireçtaşının üstesinden gelmek için birçok yöntem ve doğal çözüm olduğunu biliyor muydunuz?

limon tuzu

Çamaşır makinesini tuzla temizleyin

Tuz, ev işlerinde çok yardımcı olabilecek çok tasarruflu bir ilaçtır.   Nemi emer ve doğal olarak kireci azaltır.

Bunun için iki ayda bir sepete 1 kilo iri tuz koyarak boş bir yıkama yapın. Çözmek için yüksek ısıda yıkayın.

Bu ev yapımı ev ürünü, suyun kireç içeriğini önemli ölçüde azaltacaktır.

Çamaşır makinesini sitrik asitle temizleyin

Narenciye meyvelerinden oluşan sitrik asit, çamaşır makinesinin temizliğinde tercih edilen bir yer tutar ve farklı kullanımlara uygundur.

Bölmeye birkaç yemek kaşığı koyarak veya biraz su ile seyrelterek özellikle doğal yumuşatıcı görevi görebilir.

Ana özelliği, kireçtaşı karşıtı gücü olmaya devam ediyor. Bulaşık makinesinin bakımı için olduğu kadar çamaşır makinesinin bakımı için de iyi olan sitrik asit, çamaşır makinesinin doğal ve çevre dostu bir şekilde sterilize edilmesini ve kireçten arındırılmasını mümkün kılar.

Kullanım Şekli: 250 gram alın ve 1 litre suda eritin. Çözeltiyi doğrudan tambura dökebilir veya bir havluyu ıslatıp vakumlu yıkama yapabilirsiniz.

Küçük bir şişeyi sitrik asitle doldurun ve sıvının yavaş yavaş serbest kalması için kabın kapağını delin.

Son olarak, kireç taşının tamamen çözülmesi için yüksek sıcaklıkta yıkayın.

beyaz sirke-1

Çamaşır makinesini sirke ile temizleyin

Sitrik aside bir alternatif beyaz sirkedir.   Yağ giderici, kireç önleyici ve koku giderici özelliklere sahiptir. Ayrıca, çamaşır makinesindeki kötü kokuları etkili bir şekilde giderir ve etkili bir şekilde dezenfekte eder.

Bu, çamaşır makinesini etkili bir şekilde dezenfekte etmek için eski bir büyükannenin çaresidir. Doğrudan tambura hatta çamaşır makinesinin deterjan haznesine dökülen bir litrelik beyaz sirke şişesinin kullanılması tavsiye edilir  .

pişirme makinesi

 

Çamaşır makinesini kabartma tozundan temizleme

Kabartma tozu, onu tüm ev işleri için faydalı kılan birçok özelliğe sahiptir .  Antiseptik ve koku giderici özelliklere sahiptir. Bu nedenle bu kadar çok kullanılması tesadüf değil, çünkü kötü kokuları emmek, ayakkabıları, halıları ve çok daha fazlasını dezenfekte etmek için gerçekten müthiş!

Hatta çamaşır makinesindeki kireci önlemek ve kendinizi korumak için günlük olarak kabartma tozu bile kullanabilirsiniz.

Ve çok basit: Her yıkamada deterjan bölmesine bir çay kaşığı koymanız yeterli. Bu ev yapımı yöntem sadece kötü kokulardan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda çamaşır makinenizi kireç oluşumundan da koruyacaksınız!

Not: İşlevsel bir kusur veya hasarlı bileşenler durumunda, harekete geçmeden önce bir uzmana danışmanın her zaman önemli olduğunu hatırlatırız.

ev