Evinizi doğal bir şekilde dekore etmek için güzel iç mekan bitkileri gibisi yoktur. İşte 2022’de evde sahip olmak için en güzel olduğunu düşündüğümüz 13 tanesi. Bakımı kolay olduğu için yeşil bir başparmak gerektirmezler. Onları evinize davet ederek bir buket çiçekten daha güzel ve orijinal olacaklardır.

Kesme çiçekleri bir vazoya koymak yerine neden yeşil ve çiçekli bitkileri evinize davet etmeyesiniz? Bu iç mekan bitkileri odalarınıza ülke havası verecek. Fazla bakım gerektirmezler ve yeni başlayanlar için mükemmeldirler.

Çiçek buketleri kadar güzel iç mekan bitkileri

Bahçecilik hakkında bilgi edinmek ve  evinizde güzel bir atmosfer yaratmak için güzel iç mekan bitkileri gibisi yoktur. Eğer ilhamınız kalmadıysa, bu yeşil ve çiçekli bitki seçkisi seçiminizi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Çiçekli yeşil bitkiler

 1. karpuz

karpuz

Bu çeşit pembe ve koyu yeşil yaprakları ile ayırt edilir  . Bu iç mekan bitkisini evde bulundurmanın avantajı, sadece dekoratif olması değil  , fotosentez yoluyla hava kalitesini iyileştirmesidir . Bu bitkinin ışığa ihtiyacı var, ancak doğrudan güneş ışığına ihtiyacı yok. Kısmi gölgeye maruz kalma tercih edilir.

 1. kroton

kroton

Botanik adı codiaeum variegatum’dur. Uzatılmış, yemyeşil, yeşil yaprakları  ile kroton koyu mor tonlara sahiptir . Bu iç mekan bitkisi, evinize bir yaz dokunuşu getirir ve özgünlük içinde bir buket çiçeği tahtından indirir.

 1. sardunya

Sardunya

Bu bitki, iç mekanlarda benimsenenlerin kesinlikle en önemli olanıdır. Sardunyanın avantajı,  beyaz, pembe, kırmızı veya turuncu gibi çeşitli renklerde gelmesidir . Bahçeciliğe yeni başlayanlar için mükemmel bir bitki.

 1. Atatürk çiçeği

Atatürk çiçeği

Bu kırmızı çiçekler masanın ortasında bir sansasyon yaratır  ve misafirlerinizin dikkatini çeker. Evinizdeki bu renk dokunuşu dikkatlerden kaçmayacak!   Noel yıldızı olarak adlandırılan bu bitkinin çiçeklenmesini artırabilirsiniz.

5.  Vriesea Bromeliadları

Vriesea bromeliadları

Bu çiçekli ve renkli bitkiler  fazla bakım gerektirmez . Dolaylı ışık altında ve 16 derecenin üzerinde bir sıcaklıkta yerleştirilmelidirler. Odalarınıza bir neşe dokunuşu getirecekler!

 1. balmumu fabrikası

balmumu fabrikası

Etli yaprakları ve ince bir kokuya sahip çiçekleri ile öne çıkan bu bitki,   iç mekanlarınız için idealdir. Evinize özgünlük katmak için asmak için mükemmeldir.

 1. ortanca

ortanca

Botanik adı ortanca macrophylla’dır  ancak en önemli iç mekan bitkilerinden biridir. Çiçeklenme ilkbaharda gerçekleşir ve ortanca şaşırtıcı bir renk çeşitliliği sunar. Bu saksı çiçeği tüm evi güzel kokutur ve yetiştirmesi kolaydır.

 1. tropikal orkide

tropikal orkide

Duvarlarınıza egzotik bir dokunuş getirmek için tropikal bir orkide dikin veya yetiştirin! Renkleri ince ve evinize eşsiz bir estetik getiriyor.

 1. siklamen

siklamen

Bu narin çiçek yeşil bitkilerle iyi gider . Bu canlı pembe, duvarlarınıza hayat katacak renk dokunuşunu getirecek. Her şeyden önce, bakımı kolaydır ve çok fazla ışık gerektirmez.

 1. yumrulu begonya

yumrulu begonya

Yumrulu begonya bir buket çiçekten daha güzelse, bunun nedeni  bu yaprakların benzersiz bir şekle sahip olmasıdır . Bu houseplant ilkbahardan sonbahara kadar çiçek açabilir.

 1. Afrika Menekşesi

afrika menekşesi

Kıvrımlı yapraklarıyla  Saintpaulia adlı bitki  , evinize manyetik mor bir dokunuş getiriyor. Evinize egzotik bir dokunuş getiriyor!

 1. clivia

clivia

Bu çok yıllık portakal bitkisi  , oturma odanızı dekore etmek için mükemmeldir. Bakımı için sabahları çok fazla ışığa maruz kalması, öğleden sonra ise gölgede kalması gerekir.

 1. Blossfeld’in Kalanchoe’u

Blossfeld'in Kalanchoe'u

Bu çiçek ilhamı aynı zamanda iç mekanınıza yeşillik bir dokunuş getirecek. Bu iç mekan bitkisini evinize davet etmeniz gerekiyorsa, bunun nedeni  bu çeşidin  pembe, kırmızı veya sarı gibi çeşitli renklerde olmasıdır.

Evinize bir bahar havası vermek için hangi bitkileri evinize davet edeceğinizi bildiğinizden emin olabilirsiniz. Bu çiçekler ve bitkiler, ihtiyacınız olan rengi tüm odalarınıza taşıyacak.