Evin etrafında hızlı ve kolay bir şekilde yararlı nesneler oluşturmak için 3 geri dönüşüm fikri için 3 plastik kutu kullanın. Bu nasıl.

3 plastik bidon

Plastik kutuları atmayın : sizin için çok faydalı olabilirler . Bu nesnelerin kendin yap kreasyonları yapmak için yeniden kullanılması , aslında atıkları azaltmak ve normalde çöplüklere gidecek olan malzemelere yeni bir hayat vermek için mükemmel bir fikirdir . Ayrıca, plastik bidonlarla kullanışlı nesneler yaratmak, ekonomik ve sürdürülebilir bir seçimdir ve kişinin yaratıcılığını kullanmasına, kişiselleştirilmiş ve benzersiz nesneler yaratmasına olanak tanır . 3 kreasyon görelimplastik bidonlarla yapabilirsiniz .

Plastik bidonlarla depolama

Öncelikle örneğin banyoya yerleştirmek için çok güzel bir obje tutucunun nasıl yapılacağına bakalım . Bunu gerçekleştirmek için birkaç basit adımı uygulamanız gerekir . Önce etiketi sürahiden çıkarmalı ve ardından mevcut oluklardan birini takip ederek ikiye kesmeliyiz . Daha sonra iki yarıdan birini alıp kenarı bitiriyoruz , tüm kenar boyunca bir miktar kağıt bant geçirip içe doğru katlıyoruz .

Bu noktada bir ip alıp ucunu kesiyoruz ve kutunun yarısının dışına , ortasına sıcak tutkal sürüyoruz , böylece ipin ucunu yapıştırabiliriz Bundan sonra, sıcak tutkalı yerleştirmeye ve ipi tamamen kaplanana kadar kutunun dış tabanına spiral şeklinde sarmaya devam ediyoruz . Yarısına gelmeden biraz duralım .

Daha sonra kenarına yerleştirdiğimiz bandın üzerine sıcak tutkalı geçiriyoruz . Şimdi kutunun içine de yerleştirdiğimiz desenli bir kumaşı beğenimize göre yapıştıralım ve üzerini kapatalım . Bu nedenle bu bez parçası, haznenin tüm iç yüzeyini ve kenarlarını kaplayacak kadar büyük olmalıdır . Halat makaraları ile astarlı kenar arasında plastiğin görülebileceği bir miktar boşluk kalmalı mı?, basitçe daha fazla ip sarabilir ve son olarak ucunu sıcak tutkalla yapıştırabiliriz .

plastik bidonlar

Son olarak, astarlı kenar ile ipin son ucu arasındaki herhangi bir pürüzlülüğü kapatmak için , bir miktar deri şerit alıyoruz ve her iki tarafa da bir miktar dantel yapıştırıyoruz . Daha sonra , deri şeridin ortasına sıcak tutkal sürüyoruz ve ipin son parçasını kaplayacak şekilde magnumun kenarına yapıştırıyoruz Torpido gözünün altını yaparak işi tamamlıyoruz .

Astar olarak kullanılan aynı kumaş parçasına yapıştırdığımız bir karton daire alalım . Kartonun kenarına sıcak tutkal sürüyoruz ve astarı kenarları iyice kapatacak şekilde yapıştırıyoruz . Son olarak kartonun ortasına da sıcak tutkal sürüp kutunun dibine yapıştırıyoruz . 

Plastik kutudan saksıya

Bir plastik çöp kutusu da saksı yapmak için geri dönüştürülebilir. Gibi? İlk olarak, bir saç kurutma makinesi yardımıyla , çöp kutusunun tüm yüzeyini birkaç dakika ısıtın . Bu şekilde çöp kutusunun evde termoformunu yapacağız . Ne anlamda?

Saç kurutma makinesi plastik şişenin yüzeyine sıcak hava saldığında , ısı plastik tarafından emilir ve şişe genişleyerek daha yumuşak ve daha yumuşak hale gelir Sıcak hava  çıkarıldığında  plastik  hızla  soğur   ve  büzülerek hava akışının yönünü takip eden  oluklar oluşturur Bu nedenle , bir şekilde işlenmiş gibi görünen bir yüzey elde edeceğiz.özel .

plastik bidonlar

Bu noktada plastik bidonun boyun kısmını kesiyoruz . Daha sonra tercih ettiğimiz renkteki akrilik boyayı tüm yüzeye geçirip kurumaya bırakıyoruz . Ardından ikinci kat boyayı geçiyoruz . Boya henüz tamamen kurumamışsa , taşa veya başka bir sert malzemeye benzer bir doku oluşturmak için tüm yüzeyi bir süngerle silin . Son olarak, bir kat taş boyayı geçiyoruz ve bizimkigeri dönüşümlü  saksı hazır .

Bir vazo tutacağı yapın

Plastik bidonlarımızla   bitki saksılarını tutmak için güzel bir saksı tutacağı sepeti de yapabiliriz . Bunu yapmak için kutuyu ikiye bölün ve tüm dış yüzeyi vinil yapıştırıcı ve hasır kağıtla kaplayın Kurumasını bekleyin ve bu arada oldukça büyük bir saman kağıdı alın . Akordeon oluşturacak şekilde katlayalım ve oluşan şeritleri keselim .

Bu noktada şeritleri kendi üzerlerine buruşturarak kağıt sosisler oluşturuyoruz ve bunları sanki saçımızı örmek istiyormuş gibi 3’er birlikte örüyoruz . Şimdi örgüleri alttan başlayarak helezon şeklinde takalım . Açıkça onları iyi bir şekilde düzeltmek için sıcak tutkalla kendimize yardım edelim .

Tüm yüzey kaplanıp kenarlar bittikten sonra hasır kağıt örgülerden sepetimizin kulplarını da yapıyoruz . Son olarak sprey boyadan geçirip ponpon gibi tercih ettiğimiz süslemeleri yapıştırıyoruz . Geri dönüştürülmüş tencere tutucumuz hazır !

ev