Sık karşılaşılan bir sorunu çözecek bir numara yapmak için ihtiyacınız olan tek şey 3 kapak, biraz iplik ve bir iğne. İşte nasıl yapıldığı. 

Üç kapak ve iplik

Bir şeyler dikmeye hazırlanmak ve iğne deliğinden ipliği geçirmek için sonsuz dakikalar harcamak herkesin başına en az bir kez gelmiştir . Bu işlem , ilk seferinde başarısız olursa , gerçekten sinir bozucu olabilir . Ancak bir çözüm var : Tek ihtiyacınız olan plastik kapaklar , biraz iplik ve bir iğne . Nasıl yapılacağını görelim.

İplik, iğne ve plastik kapak

Basit bir plastik başlık, bir iğnenin deliğinden iplik  geçirmek için yararlı bir araç  olabilir . Kullanmak için öncelikle maket bıçağı ile kapağında bir kesim yapmalısınız . Ardından, bir parça naylon iplik alıp kendi üzerine katlamanız ve bir ilmek oluşturmanız gerekir . Yuvayı kapakta yaptığımız kesiğe sokuyoruz ve dışta bir parça çıkıntı yapacak şekilde bırakıyoruz .

Bu noktada naylon ipliği iğne deliğinden geçirmemiz , ardından ipliği ilikten geçirmemiz ve iğneyi geri çekmemiz gerekiyor . İkincisi, gözden kolayca kayacak olan ipliği de alacaktır . Bu yöntem özellikle iyi görmekte veya ince iplikleri tutmakta güçlük çekenler için faydalı olabilir . Ayrıca, aynı mantarı birkaç kez kullanabilirsiniz , bu da onu ekonomik ve sürdürülebilir bir seçenek haline getirir.iplikleri fazla çaba sarf etmeden geçirmek için . 

Küçük bir fırça ile ipliği iğnenin içinden çekin

İpliği iğne deliğinden geçirmenin başka bir yöntemi de renkli bir diş fırçası kullanmaktır . Bu yöntem, özellikle bu işlem için plastik bir başlığı veya başka özel araçları olmayan kişiler için kullanışlıdır . Kullanmak için renkli bir diş fırçası alıp ipliği kılların üzerinden geçirmelisiniz . Ardından, iğneye bir kıl üzerine bastırılarak iplik içeri çekilmelidir .

İplik ve bir iğne

Fırçanın kılları, iğne deliğinden kolayca kayan iplik için bir kılavuz görevi görür . Bu yöntem biraz pratik gerektirebilir , ancak bir kez öğrendikten sonra çok verimli ve ucuz olabilir . Ayrıca, renkli bir diş fırçası herhangi bir süpermarkette veya bakkalda kolayca bulunabilir , bu da bu çözümü çok uygun hale getirir . Son olarak, kapakta olduğu gibi , aynı diş fırçasını birkaç kez kullanmak mümkündür.atıksız iplik geçirme için onu sürdürülebilir bir seçim haline getirir . 

İki düğme, iplik ve iğne

İpliği iğne deliğinden geçirmek için başka bir alternatif yöntem de iki düğme kullanmaktır . O halde bir naylon iplik alıp kendi üzerine katlayarak bir ilmek oluşturalım . Ardından, iliği sıcak tutkalla ilk düğmeye yapıştırarak üstten çıkıntı yapıyoruz Daha sonra diğer düğme birincinin üzerine yapıştırılmalı , böylece ilik ikisi arasında kalmalıdır .

İplik ve bir iğne

Her şey toplandıktan sonra , naylon ipliği iğnenin deliğinden geçirin , ardından ipliği ilikten geçirin ve iğneyi geri çekin . İğne ayrıca gözden kolayca geçecek olan ipliği de yakalayacaktır . Bu yöntem, özellikle iyi görmekte veya ince iplikleri tutmakta güçlük çekenler için yararlı olabilir .

Artı, düğmeler birbirine yapıştırıldıktan sonra , iplikler arasında dolaşmak için birden çok kez kullanılabilirler , bu da onları uygun maliyetli ve sürdürülebilir bir seçenek haline getirir. Ancak kullanılan yapıştırıcıya dikkat etmek , düğmelerin kolay çıkmaması için kaliteli bir yapıştırıcı seçmek önemlidir .

ev