Anahtarsız bir asma kilitle karşılaştığımızda, çünkü onu evde kaybettik, umutsuzluğa kapılırız: şimdi ne yapmalıyız?

Asma kilit ve iğne

Asma kilitler, nesneleri, mülkleri ve konumları istenmeyen izinsiz girişlerden korumak için kullanılan güvenlik araçlarıdır.

Hırsızlığa karşı koruma olarak asma kilitler

Bir anahtar, bir kombinasyon veya biyometrik tanıma gibi farklı bir teknoloji kullanılarak kilitlenebilen veya kilidi açılabilen sağlam bir metal parçadan oluşurlar .

Asma kilitlerin kullanımı çok eski zamanlara dayanmaktadır, ancak günümüzde farklı güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli boyut, şekil ve malzeme mevcuttur.

asma kilitler

Ayrıca küçük boyutlarda yapılan asma kilitler, bisiklet, valiz, kilitli dolap, kapı ve giriş kapıları gibi nesneleri korumak için kullanılmaktadır . Çoğu durumda, hırsızlığı veya yetkisiz erişimi önlemek için ek bir güvenlik önlemi olarak asma kilitler kullanılır Örneğin, bir tren veya uçak yolculuğu sırasında bagajınızı emniyete almak veya mülkünüze yetkisiz erişimi engellemek için kullanılabilirler.

Ek olarak, asma kilit genellikle inşaat gibi çalışma durumlarında alet ve ekipmanı sabitlemek için kullanılır.

Asma kilitler , paslanmaz çelik, demir ve pirinç dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden gelir.  Kilidi yapmak için kullanılan malzeme türü, özel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Örneğin, paslanmaz çelik korozyona karşı oldukça dayanıklı olduğundan, paslanmaz çelik asma kilitler kıyı bölgeleri veya nemin yüksek olduğu alanlar için idealdir. Benzer şekilde, pirinç asma kilitler, paslanmaya karşı dayanıklı oldukları ve dayanıklı oldukları için dış mekan kullanımı için idealdir .

Pirinç asma kilit

Ayrıca asma kilitler, biyometrik tanıma teknolojisi gibi özel özelliklerle donatılabilir . Bu teknoloji, korunan yere veya nesneye erişim izni vermek için parmak izlerini veya retinal taramaları kullanır. Bu tip asma kilitler, bankalar veya güvenlik şirketleri gibi yüksek güvenlikli alanlarda kullanılabilir.

Anahtarsız bir kilidi açın

Küçük ve kullanışlı asma kilitler nesnelerin, mülklerin ve yerlerin güvenliği için önemli araçlardır. Ancak anahtarsız bir kilidi açma ihtiyacı ile karşı karşıya kalırsak , kendimizi biraz kaybolmuş hissederiz. Bu zorluk, dolabımızı ” kırma ” yeteneğimizi zorlayarak bizi hazırlıksız yakalar .

Asma kilit ve emniyet pimleri

O zaman asma kilit bir mahzenin kapısını kapatırsa, aklımıza gelen tek çözüm, durumu çözecek bir çilingir çağırmak olacaktır.

Yine de kilidin anahtarı çıkmazsa uygulayabileceğimiz bir iki numara var ama özellikle bir tanesi sizden sıfır masraf isteyecek, bakalım hangi numaradan bahsediyoruz.

Anahtarsız kilidi açma hilesi

Birçoğu için imkansız bir prosedür gibi görünecek , ancak ihtiyacınız olan tek şey bir çengelli iğne. Evet, tam olarak bir zamanlar kullanılan ve ani bir ihtiyacı çözenlerden tam olarak biri, bir pantolonun düğmesi atladı, çantada kullanışlı bir tane bulundurmak birçok kadına hizmet etti, dikişsiz bir etekle asılı!

Anahtarsız kilit nasıl açılır

Peki bu durumda kancayı kesin ve iki metal parçayı serbest bırakın. Ardından kilide iki noktayı sokmanız ve metal kanca serbest kalana kadar manevra yapmanız gerekecektir. Bu basit yolla bir   kilidi  anahtarsız açabilirsiniz.

ev