Can sıkıcı bir sorunu çözmek için kaba tuz içeren bir kaba 4 tarçın çubuğu ekleyin.

tuza batırılmış tarçın çubukları

Tüm evi yıkayıp dezenfekte ettikten sonra herkes odalara yayılan o sarhoş edici kokunun tadını çıkarmak ister. Ancak  bu koku uzun sürmez  ve bazı durumlarda çok çabuk kaybolma eğilimindedir. Kokunun her zaman fark edilebilir olmasını sağlamak için çoğu insanı evi sürekli temizlemeye iten büyük bir sorun. Ancak evin her köşesinde harika bir kokuyu belirli bir süre korumanıza olanak tanıyan alternatif çözümler de vardır. Ayrıca bu ilaçlardan biri de çok popüler  çünkü böcekleri uzak tutmayı başarıyor,  böylece evdeki bitkileri de koruyor.

Evinizin harika kokması için ihtiyacınız olan tek şey tarçın ve tuz – işte böyle

Aslında, sıcak aylar geldiğinde  sinekler ve sivrisinekler evi istila etmek için geri döner  ve bitkiler için de sıklıkla sorun yaratabilir. Neyse ki bu çare, dairenin her yerinde harika bir aromayı garanti ederken onları uzak tutmayı başarıyor.

Kaba tuz

Yapacağımız ilk şey, yaklaşık  beş yemek kaşığı kaba tuz ekleyeceğimiz küçük bir cam kap almak  . Bu bileşen mutfakların büyük çoğunluğunda zaten mevcut olduğundan, kaba tuzun geri kazanılması sorun olmayacaktır.

Kabı iri tuzla (yaklaşık yarısına kadar) doldurduktan sonra cam kabın içerisine bir miktar yumuşatıcı  eklemeliyiz  .

Kullandığımız ürünü kıyafetlerimizin her zaman mis kokulu kalmasını sağlamak için kullanabiliriz. Cam kaba biraz ekleyin ve   sıvının akmasını sağlamak için hafifçe sallayın .

Yumuşatıcı kaybolur kaybolmaz bu çözeltiyi karakterize eden üçüncü bileşen olan  karanfili ekleyebiliriz  . Bir avuç koyun ve karanfillerin üzerini kaplayana kadar daha kaba tuz ekleyin.

Üzerini iyice kapattıktan sonra  yumuşatıcıyı tekrar ekliyoruz  ve mutlaka kaba tuzun üzerinden geçmesine dikkat ediyoruz. Bu noktada geriye sadece   hazırladığımız bu solüsyonun içerisine tarçın çubuklarını eklemek kalıyor.

Tarçın çubuklarını yakın ve kokunun tadını çıkarın.

Ne yapmalıyız? O çok basit. Dört tarçın çubuğunu alın ve  karışımın içine dikey olarak yerleştirin  . Genellikle dört tanesini dört köşe oluşturacak şekilde aralıklarla kullanmak gerekir, ancak daha fazlasını kullanmak da mümkündür.

Tarçın

Yukarıda belirtildiği gibi bu ilaç, yaz aylarında bahçede, pencere pervazlarında ve evin içinde yeniden ortaya çıkan sinekleri, sivrisinekleri ve çeşitli böcekleri kovmak için idealdir.

Bitkiler bu mükemmel savunma aracından keyif alacaklar. Üstelik bu solüsyonun yayacağı koku sarhoş edici olacaktır.

Tek yapmanız gereken,  tarçın çubuklarının üstünü kızdırmak  ve kokunun evin her yerine yayılmasını sağlamak için bir çakmak kullanmak. Bu ilacı tüm odalarda kullanabiliriz: Etkinliği anında garanti edilir.

ev