Otellerin kullandığı hile ve yöntemlerle, doğal ve çevreyi kirletmeyen solüsyonlarla tüm evi temizlemek ve parfümlemek artık sorun değil.

Havzadaki süpürge

Kolayca kirlenen bir mobilyayı, halı ve kilimleri temizlemek için biraz kurnazlık ve evde bulunan ürünler yeterlidir. Bu çözümün herkes için ne olduğunu görelim.

Halı ve kilimleri doğal ürünlerle temizleyin

Kilim ve halı, eve sıcaklık ve konukseverlik katan iki unsurdur. Bununla birlikte, gerçek bir toz, akar ve bakteri yuvası haline gelebilirler. Bu nedenle bu unsurların sağlığa ve çevreye zarar vermeyen doğal ürünler kullanılarak temiz ve sterilize edilmesi esastır .

Parfüm evi, halı ve kilimler

Beyaz sirke, halı ve kilim temizliği için mükemmel bir müttefiktir . Sirke, antibakteriyel ve mantar önleyici özellikleri sayesinde hoş olmayan kokuları ve inatçı lekeleri giderebilir. Kullanmak için, eşit miktarda su ve beyaz sirke solüsyonu hazırlayıp halı veya kilim üzerine püskürtün ve yaklaşık yarım saat bekletin . Bundan sonra elektrikli süpürge ile süpürmeye başlayabilirsiniz.

Bulaşık sabunu, halı ve kilim temizliğinde kullanılabilecek bir diğer doğal üründür . Bulaşık deterjanı, yağ giderme özelliği sayesinde gres ve yağ lekelerini çıkarabilir. Kullanmak için bulaşık deterjanı ve sudan oluşan bir çözelti hazırlayın ve inatçı lekeleri temizlemek için kullanın. Birkaç dakika etki etmesi için bıraktıktan sonra elektrik süpürgesiyle temizleme işlemine geçebilirsiniz.

Uçucu yağlar ise halı veya kilime parfüm vermek için kullanılabilir . Bu durumda lavanta, okaliptüs veya limon gibi en sevdiğiniz esansiyel yağı seçebilir ve suyla seyreltebilirsiniz. Elde edilen solüsyon kilim veya halı üzerine püskürtülerek kokulandırılabilir ve ortamın güzelleştirilmesi sağlanabilir.

Sadece birkaç dakika içinde evinizi parfümleyin

Bu doğal ürünlerin yanı sıra halı ve kilimlerin temiz ve hijyenik olması için alınması gereken bazı önlemler de bulunmaktadır. Örneğin, derine yerleşmiş toz ve kiri temizlemek için özel bir fırça kullanarak halı veya kilimleri düzenli olarak elektrikli süpürgeyle süpürmek önemlidir . Ayrıca ev dışında var olan toz ve bakterilerin taşınmaması için halıların üzerinde ayakkabı ile yürümekten kaçınılması tavsiye edilir .

Beyaz sirke, bulaşık deterjanı ve uçucu yağlar gibi doğal ürünler kullanılarak halı ve kilim temizliği   yapılabilir. Bu ürünler sağlık ve çevre için güvenlidir ve inatçı lekeleri ve kötü kokuları giderebilir. 

Üç ürün bir leğendeki sıcak suya eklenen tek bir solüsyonda birlikte kullanılabilir , ardından mikrofiber bez ve topuzlu tencere kapağı sayesinde halınızı veya halınızı temizlemek için mükemmel bir araç olabilir .

Bezin suya batırılmasına gerek yoktur, mikrofiber bezin üzerine örtü yerleştirildiğinde zemin ovulur ve hızla kuruyarak taze, temiz bir koku bırakır.

Elektrik süpürgesi ile halı temizliği

Yere diz çökmenizi gerektirmeyen benzer bir sistem , her zaman aynı karışımı kullanarak yeni bir süpürge kullanmak ve süpürdükten sonra süpürgenin ucunu çözeltiye batırmak ve kilim veya halıyı “gerçekten süpürmek” tir.

Sonunda halıyı tazelemiş olacağız ve bonus olarak evi parfümleyebileceğiz!

ev