Sebze ve bahçe otlarından kısa sürede ve sadece 50 kuruş karşılığında kurtulabilirsiniz. Neye ihtiyacınız olduğunu ve şimdi alışverişe gitmek için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

bahçe yabani otları

Sıcakların gelmesiyle birlikte yabani otlar daha hızlı büyürler ve tekrar çıkmadan onları sökmeye vaktiniz olmaz . Her yerde yer açıyorlar ve sadece sebze bahçesi ya da bahçe olması yetmiyor. Çatlaklarda büyürler ve onları evin çevresinde veya merdivenlerde de buluruz.

Kimyasal içeren ürünleri hem insanlara hem de buralardan geçen evcil hayvanlara zarar verebileceği için önermiyoruz. İdeal olan, ortadan kaldırılacak bitkilere doğrudan etki eden doğal ürünler kullanmaktır .

Bahçe ve sebze yabani otları

Kullanmayı seçtiğiniz ürünler olmasına rağmen dikkatli olun. Hatta çok agresif olan bazı ürünler var ve sebze bahçesinden ve bahçeden yabani otları yok etmenin yanı sıra yanındaki bitkileri de öldürebiliyorlar. Aşağıda, bunları ortadan kaldırmak için yalnızca 50 sente mal olan bir çözüm açıklıyoruz . Bir sonraki paragrafta her şeyi bulacaksınız.

İşte bahçenizdeki yabani otlardan kurtulmanın yolu

Dediğimiz gibi yabani otlar yaygındır ve kontrol altına alınması zordur. Genellikle çok hoş karşılanmazlar ve her zaman onları kalıcı olarak ortadan kaldırmanın bir yolunu ararsınız. Yabani otlarda kullanılacak doğal bir zehir için bu tarifi uygulamanızı öneririz . İlk olarak, bir kase alın ve içine ne koymanız gerektiğine bakalım.

1 L su dökerek başlayın . Ardından 250 gr sofra tuzu ekleyin. Bu iki malzemeyi tuz tamamen eriyene kadar karıştırın. Şimdi 100 ml sirke alın ve içine dökün. Son olarak biraz bulaşık deterjanı koyun , bunun 100 ml’si bile yeterlidir.

Yabani otları yok etmek için doğal zehir

Tüm malzemeleri iyice karıştırmak için iyice karıştırın. Çözelti hazır olduğunda, bir şişeye aktarın. Sadece yabani otların üzerine çıkması için kapakta küçük bir delik açın. Bu solüsyonu sadece bahçenizde istemediğiniz istenmeyen bitkilere dökmeniz önemlidir .

Sonuçları görmek için birkaç gün beklemeniz gerekecek . Birkaç gün sonra bitkiler kurumaya başlayacak ve onlardan kurtulabilirsiniz. Yabani otlardan kurtulduğunuzda bu solüsyonu tekrar dökmenizi öneririz. Ancak bu kesinlikle kesin bir çözüm değil.

İstenmeyen bitkilerden kurtulmanın diğer yolları

Bu tek yöntem değil. Aslında , sadece kabartma tozu da kullanabilirsiniz . Sadece bir şişe alın ve içine 1 L su ve 10 gr kabartma tozu dökün. Sadece bitkilerin daha yaygın olduğu noktalarda çalkalayın ve dökün. Alternatif olarak, karbonatı doğrudan bitkilerin üzerine de dökebilirsiniz.

Ancak, uyarılar var. İster yukarıdaki tarifteki doğal zehir olsun, ister bikarbonatlı olsun, 35°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda bu çözeltilerin bitkilere dökülmemesi önemlidir. Aslında en iyi akşam güneş battığında yapılır . sen de dene

ev