Tuvaletin duvarlarında kireç oluşumu sorununu nasıl çözeceğimizi öğrenelim. İşte en uygun çözüm.

Tuvalete püskürtün

Her zaman mükemmel şekilde sterilize edilmiş bir banyoya sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak çoğu zaman normal günlük temizlik, oldukça yaygın bir sorunu ortadan kaldırmak için yeterli değildir. Tuvalet ve diğer sıhhi tesisatların yüzeylerinde kireç oluşumundan bahsediyoruz .

Duvarlar boyunca veya tabanda lekelerin oluşması aslında rutin temizlik işlemlerini yapma isteğinin eksikliğinden kaynaklanmamaktadır. Aslında kireçtaşı çoğu zaman tabana veya tüm yüzeylere yerleşmeyi başarır.

Musluk suyunun ve atık suyun sertliği kireç oluşumuna katkıda bulunur. Hatta tuvaletten suyu her sifonu çektiğimizde, bu işlem kısa sürede kireçten kaynaklanan lekelerin oluşma riskini artırıyor. Estetik açıdan çekici olmamalarının yanı sıra, bu ev ortamından gelen hoş olmayan kokuların yayılma riski de vardır .

Bu yazıda evde oluşturabileceğiniz çok basit bir çözümü keşfetmenize yardımcı olacağız . Kireç kalıntılarını basit, pratik, hızlı ve ekonomik bir şekilde ortadan kaldıracaktır. İhtiyacınız olacak tüm malzemeler burada .

Kokulu ve kireçsiz tuvalet: Bu malzemelerle sorunu çözersiniz

Kireci “çözebilen” ve tuvaletinizin yeniden yeni gibi görünmesini sağlayan çeşitli ürünler vardır . Herhangi bir özel mağazadan satın alınabilirler. Ancak sorun şu ki, bu ürünlerin aylık harcaması oldukça pahalı olabilir ve özellikle de yaşadığımız gibi zor bir ekonomik dönemde herkes için pek karşılanabilir olmayabilir.

Tuvalet temizliği

Ancak evde kolaylıkla uygulanabilecek , yüksek performanslı ve etkili karışımlar ve bileşikler elde etmenizi sağlayacak birkaç doğal yöntem vardır . Bunlardan biri bazı spesifik bileşenlerin kullanımını içerir. Yüksek derecede arındırıcı ve kireç çözücü özelliklere sahiptirler .

Aslında bu özellikler, tuvalet ve diğer sıhhi tesisat armatürlerindeki kirecin giderilmesi için temeldir . Yüzeylerde ince bir şekilde birikir ve sarı lekeler şeklinde görünür.

Bu kireç oluşumları, tahmin edildiği gibi, kötü hijyenden değil, yalnızca sıhhi tesisatların sık kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Musluk suyu aslında uzun vadede bu sorunun oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Ama sorun değil. Aşağıda kireç , lekeler ve hoş olmayan kokulara karşı gerçekten etkili bir Kendin Yap ev çözümü gösteriyoruz . İşte ihtiyacınız olacak malzemeler. Bu sorunu kesin olarak çözmek ve her zaman kokulu ve yüksek derecede sterilize edilmiş bir banyoya sahip olmak için tüm adımları izleyin.

Bu malzemelerle tuvaletin derinlemesine temizlenmesi: İşte takip edilecek prosedür

Artık tuvaletteki kireci gidermek için çok kullanışlı bir çözüm elde etmek için izlenecek prosedüre geldik , ama sadece bu değil. Evde her zaman bulunabilecek bazı basit malzemeleri kullanarak banyonuzu en iyi şekilde nasıl sterilize edebileceğinizi öğrenelim. İşte bu konuyla ilgili tüm detaylar.

Tuvalet temizliğine çözüm

Bir kaba iki çay kaşığı sirke koymanız ve bol miktarda limon suyu sıkmanız gerekecek . Bu nedenle, bu noktada iki cömert çay kaşığı toz deterjan ekleyin . Bu karışımı iyice karıştırın ve bir çay kaşığı kabartma tozu da ekleyin .

Çözeltinin tamamını tekrar karıştırdıktan sonra 100 mililitre temiz su da eklemeniz gerekecektir. Şimdi bir huni kullanarak bu karışımı bir sprey kabının içine yerleştirmeniz gerekecek . Bu şekilde aslında temizliğe en çok “ihtiyaç duyulan” alanlara solüsyonu en iyi şekilde püskürtebileceksiniz.

Sirke, limon ve bikarbonat bazlı bu doğal çözüm , yüzeylerdeki kireci ve bu ortamdan gelen tüm rahatsız edici ve hoş olmayan kokuları gidermek için banyonuzdaki tüm armatürleri dezenfekte etmenize ve parfümlemenize yardımcı olacaktır . Daha sonra karışımı tüm yüzeylere daha iyi yaymak için normal bir sünger kullanacaksınız.

Tuvaletin özel durumunda, karışımı püskürttükten sonra süpürgeyi kullanabilirsiniz. Bu aletin etkisi, aslında, alt kısımdaki ve duvarlar boyunca  kireçle dolu alanları daha etkili bir şekilde ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır .

Bu doğal çözümle tüm banyonuzun yeniden parıldamasını sağlayacaksınız. Banyo armatürlerinin ve tuvaletlerin her zaman kokulu ve temiz kalması için yapmanız gereken tek şey haftada bir kez püskürtmek .

ev