Çabuk büyümesini sağlamak için bir ağaç dikmenin çok basit bir yolu var: Gelin bunu nasıl yapacağımızı birlikte öğrenelim. İşte tüm detaylar.

Bir ağaç dikmek

Güzel bir karşılama bahçesi düşündüğümüzde , kafamızda hemen bir görüntü şekillenir: birçok çiçek, bitki ve pek çok görkemli ağaç. Ağaçlar doğanın eşi benzeri olmayan, görkemli ve mükemmel bir armağanıdır, bize en iyi meyveleri verirler, bize güzellik ve her şeyden önce oksijen verirler. Kişisel küçük bir vahaya dönüştürmek istediğiniz bir bahçede ağaçlar eksik olamaz. Yaz mevsimi başlar ve bir ağacın gölgesine uzanmak, belki de güzel bir kitap okumak kadar güzel bir şey yoktur.

Bahçeye can vermek isteyenleri korkutan ise ağaç dikmek. Bildiğimiz gibi bir ağacın doğuşu bir gecede olan bir şey değildir, çok sabır ister.

Bununla birlikte, bahçecilik bize bazı alışılmadık hilelerle hedeflerimize daha kısa sürede ve mükemmel sonuçlarla ulaşabileceğimizi öğretiyor. Bugün, üç kat daha hızlı büyümesi için nasıl ağaç dikileceğini birlikte öğrenelim!

Bahçıvanlık: çok az kişi için aktivite

Hepimiz bahçecilikte elimizi deneyebiliriz , bu disipline yaklaşmamızı engelleyen hiçbir şey ve kimse yok. Deneyebilir ve hatta bazı sonuçlar elde edebiliriz, ancak eğer istekli olmazsak ve yeşil baş parmağımız yoksa, her şeyden bir anda vazgeçeriz.

Bahçecilik o kadar kurallarla , ayrıntılarla ve yönlerle doludur ki, yalnızca büyük bir tutkuya sahip olanlar onu özveriyle takip edebilir. Büyük dozda sabır, iyi dozda istikrar ve büyük dozda tutku gerektirir.

Bir ağaç nasıl hızlı büyür

Neyse ki, mükemmel sonuçlar elde etmek için yararlı olan bazı püf noktaları var . Bugün size açıkladığımız şey, bahçeye ağaç dikmek için akıllı ve sezgisel bir yöntemdir.

Pek çoğu bilmez ama bunlar geçmişten ve en uzman yetiştiricilerin çalışmalarından gelen hilelerdir . Bahçenize yeni bir hayat ve yeni bir görünüm vermek istiyorsanız, bunu çok fazla çaba harcamadan nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir ağaç dikmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: üç kat daha hızlı büyüyecek

Daha önce de belirtildiği gibi, bahçeye ağaç dikme fikriyle ilgili en çok korkutan şey, onlara nasıl bakılacağını ve her şeyden önce büyüme zamanlamasını anlamaktır. Ağacın hızlı büyüyebilmesi için öncelikle en az bir buçuk metre çok derin bir çukur oluşturmanız gerekecek.

Çukurun dibine tüm dibi kaplayacak şekilde taş atıyoruz. Sonra deliğin kendisinden biraz daha yüksek olan bir plastik tüp yerleştiriyoruz : en az 50 santimetre dışarı çıkmalıdır. Deliğe %50 toprak ve %50 kompost ekliyoruz.

Bir ağaç nasıl hızlı büyür

Bu noktada henüz gelişme aşamasında olan fidanımızı nakletmek ve toprağa iyice sabitlemek gerekiyor . Merak ediyorsanız, tüpün özel ve dahiyane bir işlevi var: İçine su dökerek onu ağacımızın köklerinin derinliklerine sokabileceğiz. Ağaç, gelişimi için gerekli tüm besinleri alabilecektir ve ona daha fazla güç ve canlılık vermenin sırrı budur.

ev