Press ESC to close

Ağaçlara CD asmak neden akıllıca? Bahçenizi kurtaran numara

Pencerelerinizi ve balkonlarınızı her zaman kirleten güvercin pisliklerinden bıktınız mı? Bu, hayatınızı değiştirecek harika bir numara!

Neden bahçedeki ağaçlara CD veya DVD asıyorsunuz?

Ağaçlarda asılı CD'ler

Bir süredir mahallede, komşuların ağaçlarından sarkan CD’leri sık sık fark ettiniz. Hafifçe çizilmiş olan bu eski diskler, ince bir olta ile bağlanmış yaprakları süslüyor. Bu yeni bir dekoratif trend mi? Mümkün değil.

 Gerçekte, her şeyden önce bu aletleri asmak, kuşları , tavşanları ve geyikleri korkutmanın çok etkili ve zekice bir yoludur  . Bildiğiniz gibi, bu hayvanlar genellikle tarlaların etrafında sinsice dolaşırlar: yiyecek aramak için bahçelere ve meyve bahçelerine gizlice girerler, bu çok can sıkıcı bir durumdur, çünkü sebze bahçeniz genellikle kötü durumda. Ancak, bu aç istenmeyenleri kovalamak için nöbet tutmak veya caydırıcılık araçlarını çoğaltmak için çok meşgulsünüz.

Bu büyük bir şans: Artık ihtiyacınız olmayan bir dizi CD ve DVD’ye sahip olduğunuza göre, akıllı geri dönüşüm gerçekleştirmenin tam zamanı. Bu nedenle işin püf noktası, diskleri ağaçlara asmaktır: en ufak bir rüzgar esintisi onları harekete geçirecek ve dönmelerine neden olacaktır. Böylece CD’ler güneş ışınlarını yansıtacak ve kendilerine yaklaşmaya çalışan hayvanları otomatik olarak geri püskürtecektir.

Not  : Disklerin yerlerini periyodik olarak değiştirmek önemlidir. Çünkü bir süre sonra hayvanlar yanıp sönen ışığın tehlikeli olmadığını hissedeceklerdir. Bu nedenle, onları zaman zaman başka stratejik yerlerde askıya almak daha akıllıca olacaktır.

Birçok toksik kovucuya akıllı bir alternatif

bahçedeki kuşlar

Bu nedenle, yeni bir alternatif tasarım biçimi değil, bu haşerelerin istilası sorununun üstesinden gelmek için özellikle etkili bir tekniktir.

Özellikle pencerelerinizin yanına yerleşen ve camları kirleten kuşları korkutup kaçırmak için. CD’leri balkona asmak, örneğin çoğu zaman balkonları dolduran ve  çok fazla rahatsızlık yaratan güvercinler için ideal bir caydırıcıdır. Bulaşıcı hastalık taşıyıcısı olmalarının yanı sıra varlıkları sağlıksızdır. Yeri temizlemek için her zaman arkalarından gitmelisin. Ne yazık ki, geleneksel kovucular her zaman etkili değildir ve çevre için zehirli olmaya devam eder. Bu istenmeyen misafirlerin her zaman etrafta dolaştığından bahsetmiyorum bile.

 Bir bahçeniz olacak kadar şanslıysanız  veya kapı doğrudan bir avluya açılıyorsa, yiyecek arayan sokak kedilerinin düzenli varlığıyla da karşı karşıya kalırsınız. Bazı insanlar onları ziyaret etmeye alışmış ve hatta onları gelmeye teşvik ederken, diğerleri bitkilere sıklıkla zarar veren bu davetsiz misafirlerin varlığına dayanamamaktadır.

Artık onları evinizden uzak tutmak için mükemmel bir çözüme sahipsiniz: CD’ler, parlak malzemeleri sayesinde güneş ışınlarını yansıtır. Bu rahatsız edici yansımalar, kedigilleri yaklaşmaktan hemen caydıracaktır. Korktular, artık ortalıkta dolaşmayacaklar.