Ahşap mobilyaların varlığı, evinizin farklı odalarında sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmak için yeterli olabilir. Ayrıca uzun süre dayanabilmeleri için düzenli ve doğru şekilde bakımlarını yaptırmaya özen göstermelisiniz. Yine de, ahşap mobilyalarınızda giderek daha fazla delik fark ederseniz, daha fazla bakmayın, onlar termitlerin kurbanıdır! Şimdi takıntınız bunun üstesinden gelmekse, işte size çok faydalı olabilecek 3 ipucu.

Gözlemler acımasız, mobilyalarınız giderek daha fazla termitler tarafından perişan oluyor. Bu nedenle, çıplak gözle görülmeyen bu böceklere karşı nasıl savaşılır? Cevap aşağıdaki satırlarda.

Ahşap mobilyalarınızı kemiren termitlerden kurtulmanın bu 3 püf noktası nedir?

Ahşap mobilyalarınızın üzerinde oluşan tuhaf galerilerin varlığını  fark ederseniz  , bunun sebebinin termitler olduğunu bilin. Genellikle beyaz karıncalar olarak adlandırılan bu küçük böcekler, genellikle çok sayıda görünürler ve çoğunlukla ağaç ve yaprak artıklarıyla beslendikleri bilinmektedir. Anlamış olacaksınız, varlıklarını sadece bir kez fark edeceksiniz, çerçeveniz ve mobilyanız perişan oldu.  Ama emin olun, ahşap mobilyalarınızı tamamen yok etmeden önce bu böceklerden kurtulmanız mümkün  . Bu konuda etkili olduğu kadar faydalı olacak 3 ipucu da burada!

Termit İstilası

  1. Borik asit ile kontrol termitleri

Borik asit, evinize yerleşmiş olan termitlerden kurtulmanızda faydalı olacaktır. Etkisi  , dehidrasyon yoluyla bu böceklerin sinir sistemini yok edecektir . Bunun için tek yapmanız gereken borik asidi süt ve şekerle eşit oranlarda karıştırarak macun kıvamına gelene kadar karıştırmak ve daha sonra  plastik şişe   kapaklarına koymak . Daha sonra, çocuklarınızın veya hayvanlarınızın onlara yaklaşmamasını sağlayarak onları yalnızca kolonize alanların yakınına yerleştirmeniz gerekecektir. Tüm termit kolonisi yok olana kadar bu işlemi her üç haftada bir tekrarlamaktan çekinmeyin  .

Ayrıca, ihtiyati tedbir olarak,   tahriş riskini önlemek için bu ürünü kullanırken eldiven, koruyucu gözlük ve vücudunuzu kapatan giysiler giymeniz şiddetle tavsiye edilir .

  1. Portakal yağı ile termitleri öldürün

Doğal bir insektisit olarak kabul edilen  portakal yağı , özellikle kullanımı basit olduğu için termitleri yok etme ve kontrol etmede aynı derecede etkilidir . Aslında, sadece termitler tarafından kazılmış galerileri bulmanız ve onlara termitler için toksik olan portakal yağı enjekte ederek tedavi etmeniz gerekecek. Ek olarak, istila edilmiş ahşaba kendiniz de delik açabilir ve portakal yağını oraya uygulayabilirsiniz. Bu  eylem, termitlerin odunla beslenmesini engelleyecektir . Sonuç olarak, böcekler aç kalacak.

Tüm termit kolonisinin yok olduğundan emin olmak için bu tedaviyi en az üç hafta boyunca günlük olarak uygulamaktan çekinmeyin.

portakal yağı

  1. Beyaz Sirke Kullanarak Termitlerden Kurtulun

Doğal bir bileşen kullanmak da termitlerden kurtulacaktır. Gerçekten de bu ekonomik, basit ve ucuz tedavi, beyaz sirke ve limon suyunun   karışımından oluşur  . Bunu yapmak için  yarım bardak beyaz sirkeyi yarım bardak limonla karıştırın, ardından elde edilen solüsyonu bir sprey şişesine dökün . Son olarak, tek yapmanız gereken virüslü bölgelere püskürtmek.

Bu tedavinin mümkün olduğunca etkili olması için, yaklaşık iki hafta boyunca günde iki defaya kadar bu işlemi yapmaktan çekinmeyin.

Bu ipuçlarını takip ederek ahşap mobilyalarınızdaki termitlerden kurtulacaksınız. Harekete geçmek için daha fazla beklemeyin ve mobilyalarınız üzerinde beliren en ufak bir delikte tetikte olun!

ev