Ahşap mobilyalarınızı onarmak için sadece bir yumurtaya ihtiyacınız var. İşte yapmanız gerekenler, çok basit ve aynı zamanda çok hızlı bir yöntem. Tüm detaylar aşağıda.

Mobilyaları sabitlemek için yumurta

Ahşap mobilyalar çok popüler ve bugün hala evi döşemek için seçiliyor. Onları her zaman temiz tutmanız ve onları temizlemek için doğru ürünleri seçmeniz gerekir. Bunların arasında yumurta, özellikle de ahşap mobilyaların donuklaşmasını ve matlaşmamasını sağlayan yumurta akı vardır.

Aslında, yumurta akı ahşabı nemlendirerek onu çok parlak hale getirir. Ama bugün sizlerle ahşap mobilyalarınızı nasıl temizleyeceğiniz hakkında değil, zarar gördükten sonra nasıl tamir edeceğiniz hakkında konuşmak istiyoruz . Hatta atmadan önce bu yöntemi deneyebilirsiniz ve ihtiyacınız olan tek şey bir yumurta.

ahşap sehpa

Örneğin hasarlı bir ahşap sehpanız olabilir. Özellikle çıkan bir ayak veya başka bir parça olduğunda. İçi çıkarsa ve bir delik kalırsa ve artık yeni parçayı tamir edemezseniz, merak etmeyin çünkü sorunu sadece bir yumurta ile çözeceğiz.

Bir yumurta kabuğu ile artık ahşap mobilyalarınızı atmak zorunda kalmayacaksınız.

Ahşap mobilyaları onarmak için yumurta kabuğunu kullanmalıyız, bunun yerine temizlik için kullanılan albümini kullanmalıyız . Yumurta kabuğu genellikle atılır, ancak aslında birçok durumda kullanışlı olabilir. Bu, kalsiyum ve mineraller açısından zengindir ve örneğin sebze bahçesinde gübre  olarak kullanım için mükemmeldir .

Ama şimdi ahşap bir mobilya parçasını sadece yumurta kabuğu ile nasıl tamir edeceğimizi göreceğiz. Size garip gelebilir ama düşündüğünüzden daha kolay ve bu yumurta kabuğu onarım yöntemini yapmak için çok fazla ürüne ihtiyacınız olmayacak. Nasıl yapılacağını görelim.

yumurta kabukları

Bir iç ahşap parça eksik olduğunda ve bu nedenle artık bir ayağı tamir edemediğimizde, örneğin mobilyanızı atmayı düşünmenize gerek yok çünkü çok kısa sürede çözeceksiniz. Sadece bir yumurta kabuğu alın ve bir kağıt havluyla silerek temizleyin . Ayrıca yıkayabilirsiniz, ancak daha sonra iyice kurutmanız gerekecektir.

Bu noktada yumurta kabuklarınızı çok ince bir toz haline gelinceye kadar bir havan yardımıyla ince ince doğramanız gerekecek . Artık elde ettiğiniz bu pudrayı ahşap mobilyaların hasarlı kısımlarına dökebilirsiniz. Seviye atlayın ve ardından erişimi temizleyin.

ahşap masa tamiri

Şimdi biraz hazır yapıştırıcı alın ve yumurta kabuğu tozunu koyduğunuz yere koyun . Kuruduktan sonra yumurta kabuğu yamasının çok sert olduğunu göreceksiniz. Bu yöntemle örneğin kırık bir masa ayağını da tamir edebilirsiniz.

Ayrıca bu durumda hazır tutkal ve yumurta kabuğu tozu ile devam ediyoruz . Örneğin bacağın kırıldığı yere konumlandırılması ve tornavida yardımı ile vidaların yerleştirilmesi ile devam edilmesi. Vidaları yumurta kabuğu yamasına da takabilirsiniz, süper güçlüdür ve sehpa dayanacaktır.

ev