Press ESC to close

Akıllı Ev Kadınları Asla Bulaşık Süngerlerini Atmaz, İşte Nedeni

Süngerlerin birçok kullanımı olabilir. Bu küçük aletler, bulaşıkları yıkamak ve mutfak yüzeylerini temizlemek için kullanmanın yanı sıra, başka alışılmadık işlevleri de yerine getirebilir. Onları bahçecilik için bile kullanabilirsiniz! Nasıl devam edeceğinizi açıklıyoruz.

Bahçede bulaşık süngeri nasıl kullanılır?

Mutfak süngerinizden kurtulmaya karar verdiniz mi? Bu alet tamamen zarar görmemişse, iyi dezenfekte etmeniz koşuluyla bahçenizin bakımı için yine de uygun olabileceğini bilin.

  •  Bitkileri nemlendirmek için pratik bir araç olan bulaşık süngeri

bitki sulama

 Başlamak için, suyla dolu bir kaba birkaç damla çamaşır suyu dökün. Ardından süngeri ıslatın ve dezenfekte etmesi için bir saat bekletin, ardından iyice durulayın. İkinci olarak bulaşık süngerini küçük parçalar halinde kesin. Daha sonra saksı toprağı ile perlit ve sünger parçalarını karıştırın. Cömertçe sulamadan önce bitkinin toprağının perlit ile kaplanması mümkündür. Bu hammadde böylece toprağın havalandırılmasını ve drenajın iyileştirilmesini mümkün kılacaktır.  Sünger, bitkinin sürekli hidrasyonunu garanti edecektir.  Nemli toprağı seven bitkiler için ideal çözümdür.

Sünger , yeni tohumlar ekmek için de kullanılabilir  .  Süngeri suya batırın ve bir tabağa koyun. Ardından süngerin ortasında küçük bir delik açarak tohumları gömün. Ardından desteği plastik bir filmle örtün. Ekilen bitkinin iyi gelişmesi için sıcak bir yerde saklayın. Süngerleri nemli tutmak için düzenli olarak buğulayın ve birkaç hafta sonra fideler filizlenmeye başlayacak!

Bulaşık Süngerlerini Kullanmanın Diğer Ustaca Yöntemleri

Çok az insan bunu biliyor ama eski süngerleri, en çok yıpranmış olanları bile geri dönüştürmenin farklı yolları var.

  • Süngerleri “kirli” ev işleri için saklayın!

bulaşık süngeri

Bulaşık süngeri artık bulaşık yıkamak için uygun olmadığında, yine de kirli nesneleri temizlemek için kullanılabilir. Bu, örneğin çöp kutularını, arabanızın lastiklerini veya diğer ev işlerini temizlemek için kullanılabilir. Özellikle, her zaman temizlediğinizden ve dezenfekte ettiğinizden emin olun. Bu aleti yanlışlıkla bulaşık süngeri ile karıştırmamaya dikkat edin. Ardından bu benzersiz görev için bir renk seçin  veya diğerlerinden ayırt etmek için süngerinizden bir parça kesin.

  • Bulaşık süngeri ile tüyleri ve tüyleri alın

Döşemelik kumaş üzerine bulaşık süngeri

Evcil hayvanınız varsa, aşağıdaki ipucu size çok yardımcı olabilir.  Bu, eski bir süngerin nemlendirilmesinden ve hayvan kılı veya tiftikle kaplı belirli yüzeylerin silinmesinden oluşur.

  •  Kırılgan bulaşıkları eski süngerlerle koruyun

Artık eski süngerlerinizi atmanıza gerek kalmayacak, sadece eşyalarınızı veya bulaşıklarınızı ev taşırken bir kutuda korumak için kullanın. Bu araç, nakliye sırasında şoku hafifletmek için koruyucu ambalaj olarak kullanılabilir.

Eski süngerlerinizin kullanım ömrünün geçtiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu yeni fikirlerle harika bir geri dönüş yapacaklar.