Bu şekilde harika çiçeklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Aloe vera, etli, konik ve parlak yeşil yaprakları sayesinde ev ortamlarına yeşil bir dokunuş vermek için bir houseplant olarak çok takdir edilen bir bitkidir.

Bununla birlikte, aloe aynı zamanda kırmızıdan sarıya kadar renklerde değişebilen ve güzelliğini arttırmaya kesinlikle katkıda bulunan harika çiçekler üretir.

Onları tesisinizde görmek istiyorsanız ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, işte aklınızda bulundurmanız gereken bazı püf noktaları ve bilgiler.

  1. Bitkinin yaşı: Sadece olgun bitkilerin çiçek açtığını, yani dördüncü yaşından itibaren olduğunu düşünün. Yani çiçek açmazsa, aloe’nuz çok genç olabilir.
  2. Mevsimsellik: Herhangi bir bitki gibi, aloe de çiçek üretmek için kendi mevsimine sahiptir. Spesifik olarak, bu bitki ilkbahar ve sonbaharda çiçek açar.
  3. Olumsuz koşullar: Aloe’nuzun çiçek açmasını istiyorsanız, çok gölgeli ve nemli ortamlara veya sıkışık alanlara yerleştirmekten kaçının. Ek olarak, saksılarda ekim de çiçeklenmeyi engelleyebilir.
  4. Güneş: Sağlıklı ve yemyeşil büyümek ve ayrıca çiçek üretmek için aloe’nin günde saatlerce ışığa ihtiyacı vardır. Bu nedenle mümkün olduğunca güneşe maruz bırakılması tavsiye edilir.
  5. sıcaklık: aloe ısıya karşı çok dayanıklı bir bitkidir, aslında ideal sıcaklığı gün boyunca 21 derecenin üzerinde olmalı ve geceleri asla 15 derecenin altında olmamalıdır.
  6. Nakil: Çiçeklenmek için gerekli gücü vermek için, ilkbaharda nakil veya saksı işlemleri yapmak iyidir.