Sadece bir kaşık Aloe Vera yeterlidir ve herkes içeriğin adını ve bu doğal sırrı bilmek isteyecektir.

Aloe vera, sadece estetik bir faktör için değil, her evde bulunan faydalar ve özelliklerle dolu bir bitkidir. Aslında bu, jeli ve yapraklarıyla antik toplumlar tarafından zaten bilinen ve sevilen bir bitkidir. Kısacası, sağlık ve bakım için faydalı harika özelliklerle dolu gerçek bir kap. Ama onunla kim ilgileniyor? Bu tür bir bitki çok az dikkat gerektirir, ancak belirli bir bileşenle daha sağlıklı ve daha güzel olabilir .

Aloe Vera için Malzemeler: sadece bir çay kaşığı yeterlidir

Aloe Vera çok fazla bakım gerektirmez, aslında genellikle yeşil parmakları olmayan tüm insanlar tarafından seçilir. Besin ve doğal gübre olarak sizin için doğru olabilecek özellikle bir bileşen var.

Yumurta kabuklarından genellikle bitki bakımı için bahsedilir ve bu, çöpe atmadan veya çevreyi kirletmeden geri dönüştürmenin harika bir yoludur. Bileşimleri, başta Aloe olmak üzere tüm bitkilerin hücre duvarlarının inşası ve korunması için temel bir mineral olan %90 kalsiyumdan oluşur.

Aksi takdirde çöpe gidecek olan kabuklar aslında dikkate alınması gereken doğal gübrelerdir . Mantarlarla savaşırlar, çürümeye karşı koyarlar ve özellikle iyi tanımlanmış bir kalsiyum eksikliği varsa derinlemesine beslerler. Sadece bu da değil, toprağın asitliğini ortadan kaldırmaya ve belirli bir aroma salmaya yardımcı olurlar, böylece böcekler veya salyangozlar bitkiye saldıramaz.

Aloe Vera

Bunları en iyi şekilde kullanmak için yumurta kabukları toz halinde kullanılmalıdır. Aslında bu kabukları yıkayıp kurutup ardından blendera atmanız yeterli olacaktır. Toz elde edildikten sonra bitkinin etrafına yerleştirilebilir ve ardından iyice sulanabilir.

Bitkiler için yumurta kabuğu nasıl kullanılır?

Ancak yumurta kabukları başka şekillerde de kullanılabilir. Bir yumurta kabuğu ile 3 litre su kaynatılıp 20 adet yumurta kabuğu ilave edilerek çay hazırlanabilir . Bir gece bekletin ve sonra süzün. Bu tür bir çay, bitkiye istediği ve özlediği her şeyi verebilmektedir.

Veya kahve telvesi ile kompostlanabilirler . Bu karışım temel besinler açısından zengin doğal bir gübredir.

yumurta kabukları

Çoğu durumda, bu temel doğal besinden yararlanan sadece Aloe Vera değildir . Aslında çoğu durumda bu gübre kahve telvesi veya soğan veya muz kabuğu gibi diğer atıklarla birlikte kullanılabilir.

Bu nedenle, Aloe’yi daha da güzel ve sağlıklı hale getirmek için gerekli gübre ve besin maddelerini bularak bu doğal bileşenleri atmamak önemlidir .