Evi toplamak, yerleri ovmak veya çatal bıçak takımının bakımını yapmak, evi günlük olarak temizlemek çoğu zaman isteksiz olduğumuz bir görevdir. Ancak bazı hileler oraya gitmeyi kolaylaştırır. Mücevherlerinize veya gümüş objelerinize ışıltıyı yeniden kazandırmak istiyorsanız, bu basit ve hızlı ipucuyla kılavuzu takip edin.

Bu, sizi en yaygın ev sorunlarından biri olan gümüş eşyalarınızın bakımından kurtaracak etkili bir numaradır. Nasıl ? Yakından görelim!

Alüminyum folyo ve tuz: çatal bıçak takımlarını temizlemek için bir ipucu

alüminyum mutfak

Anlayacaksınız:   alüminyum folyo tüm evlerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor .   Esas olarak mutfakta kullanılan bu ürün, gıdaların paketlenmesinde ve muhafazasında kullanılabilir. Bununla birlikte, alüminyum folyonun daha az bilinen başka erdemleri de vardır! Tuzla birleştirerek oldukça yaygın bir ev sorununu çözebilirsiniz.

Gümüş takılar veya nesneler, metalin oksidasyonu nedeniyle zamanla kararma eğilimindedir. Alüminyum folyo , iki yemek kaşığı iri tuz, bir avuç karbonat ve sıcak su ile bu metali eski parlaklığına kavuşturmak çok kolay . Alüminyum folyo ile bir kabı kaplayarak başlayın (parlak tarafı yukarı). Ardından tüm malzemeleri ekleyip karıştırın.

Daha sonra gümüş objeleri bu karışımın içine koyun ve alüminyum folyoyu kabı saracak şekilde kapatın. 30 dakika bekletin. Bu yöntemle gümüş eşyalarınızdaki kararmaları alüminyum folyoya aktaran kimyasal bir reaksiyon meydana gelir. Eşyalarınız tekrar yeni gibi olacak!

Tabii ki tekrar yerine koymadan önce durulanmalı ve yumuşak bir bezle kurutulmalıdır. Buyrun, çok değer verdiğiniz gümüş eşyalarınızı yenilemek için daha fazla beklemeyin!

Temiz gümüş takılar

Diğer günlük alüminyum folyo hileleri

Hafifliği, uyarlanabilirliği ve üretim maliyeti göz önüne alındığında, alüminyum hayatımızda hayati bir rol oynamaktadır. Alüminyum folyoyu her gün nasıl kullanacağınızı öğrenin!

Alüminyum folyo ile fırın ızgarasını temizlemenin püf noktası

alüminyum folyo top

Bir top alüminyum folyo sarın ve piliçleri fırçalayın. Ardından sabunlu su altında çalıştırın ve fazla kiri ve yağı çıkarmak için tekrar fırçalayın. Durulayın ve ardından kurutun.

Kuşları korkutmak için alüminyum folyo hilesi

Bir meyve ağacı diktiniz ve kuşların meyvenizi mahvetmesinden mi korkuyorsunuz? Onları korkutmak için ağacınıza alüminyum folyo asın. Alüminyum folyonun yaydığı ses ve yansımalar kesinlikle onları uzak tutar.

Anlayacağınız gibi, alüminyum folyo günlük hayatınızı kolaylaştırmanın mükemmel bir yoludur. Denemek, benimsemektir!

ev