Bitkiler yaprak bitleriyle dolu mu? Endişelenmeyin, sektördeki fidanlıklar bunu hemen kullanılacak en iyi böcek ilacı olarak ortaya koyuyor.

bitki ve sabun

Yaprak bitleri bitkiyi rehin mi aldı ve kullanılacak sadece kimyasal açıdan zengin ürünler mi var? Bununla da kalmayıp, aslında sektörün çocuk bakıcıları da küçük bir sırrı açığa çıkarmaya karar vermişler. Evde her zaman bulunan ve bu parazitler için böcek ilacı olarak kullanılabilen bir bileşen. Bir hafta sonra bitki tekrar nefes alır ve parazitler kesin olarak ortadan kaldırılır. Nasıl hazırlanır ve kullanılacak ana bileşen nedir ? Hadi birlikte öğrenelim.

Bitki yaprak bitleri, neden tehlikelidirler?

Bitki biti olarak da adlandırılan yaprak bitleri, bitki özü ile beslenen asalak böceklerdir. Birkaç nedenden dolayı zararlı kabul edilirler ve derhal ortadan kaldırılmaları gerekir. Yaprak bitleri keskin bir ağız borusuyla bitki özsuyunu emerek bitkiyi zayıflatır . Bu, daha yavaş büyümeye, yaprak deformasyonuna, kurumaya ve hatta daha zayıf bitkilerin ölümüne yol açabilir.

Sadece bu da değil, aslında virüslerin ve bitki hastalıklarının yayılması için vektör görevi görebilirler . Enfekte bir bitki ile beslendiklerinde, hareketleri sırasında patojenleri toplayabilir ve diğer sağlıklı bitkilere aktarabilirler.

Bitki yaprak bitleri

Bu parazitler, özsuyu tüketiminin bir yan ürünü olarak bal özü adı verilen şekerli bir madde salgılarlar. Honeydew, bitkilerin klorofil fotosentezi oluşturma yeteneğine daha fazla zarar verebilecek isli küf adı verilen yüzey siyah küflerinin büyümesini teşvik edebilir .

Sebze veya meyve bitkileri gibi tarımsal ürünlere saldırdıklarını, mahsullerin kalitesinde ve veriminde azalmaya neden olabileceklerini de düşünmekte fayda var. Bunun tarımsal ekonomi ve gıda mevcudiyeti üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Yaprak bitlerine karşı en iyi böcek ilacı

Sektördeki uzman fidancılar, anahtar bir bileşenle en iyi böcek ilacının yaratılmasıyla tam olarak ilgilenen küçük bir numarayı ortaya çıkarmak istediler . Genellikle spesifik ve tehlikeli kimyasal elementler içerebilen spesifik ürünler veya her durumda solüsyonlar kullanılır. Yıldız içerik sabundur.

Yaprak bitleri için en iyi böcek ilacı

Uzmanların belirttiği gibi, sadece kişisel ve ev hijyeni için değil, aynı zamanda bitki yaprak bitleriyle mücadele için de kullanılıyor.  En iyi böcek ilacını  hazırlamak için kokusuz ve parabensiz sıvı ürünü almanız yeterli. Doğal bir ürün , bitkiler ve onların refahı için gereklidir.

Bir litre suda eritilmesi gereken iki veya üç yemek kaşığı. İyice karıştırın ve ardından bir sprey şişesine dökün. Bu, sabah erken saatlerde, güneş ortamı ısıtmadan iç içe geçmiş kısımlara püskürtülmelidir. Tedavi yaklaşık bir hafta sürer. Açıkçası, tavsiye her zaman sektörde uzman bir çocuk bakıcısıyla iletişime geçmektir. İkincisi, bitkinin durumunu değerlendirecek ve ardından benimsenecek doğru tedaviyi tahmin edebilecektir.

ev