Yıldız anasonu beyaz sirke ile birleştirmek, derinlemesine temizlik için kullanılabilecek harika bir temizleyici oluşturur.

Anason ve beyaz sirke

Ev temizliği söz konusu olduğunda, kiri ve tozu tamamen temizlemek ve evin odalarına ve mobilyalarına maksimum parlaklık vermek için kendinizi her zaman çevredeki en iyi ürünlerle donatmalısınız . En önemli ürünlerden biri de kuşkusuz çeşitli mobilya ve raflara püskürtülen ve ardından bir bezle silinen dezenfektandır . Pek çok kişi, piyasada bulunan klasik ürünlere başvurmak zorunda kalmadan bazı iyi ev yapımı dezenfektanlar hazırlamanın mümkün olup olmadığını merak ediyor.

Süper temizlik için beyaz sirkede biraz yıldız anason

Gerçekten mükemmel bir temizlik seviyesini garanti edebilecek bir çözüm yaratmak gerçekten mümkün. Bu “formül” aslında, gerçekten etkili bir dezenfektan elde etmek için bazı adımların dikkatle izlenmesi gerekse bile, beyaz sirkeye yıldız anasonu koymaktan ibarettir . Her şeyden önce, bir kabın içine biraz sirke koyun: genellikle iki bardak beyaz sirke iyidir. Bu sırada sirkenin bulunduğu kaba bir çubuk tarçın ve 4 yıldızlı anason veya yuvarlak anason eklenir. Bu çözeltiye eklenecek son bileşen karanfil ile temsil edilir: yarım avuç yeterli olacaktır.

ev temizliği için anason ve beyaz sirke

Her şey tamamlandıktan sonra kap bir kapakla kapatılır ve birkaç gün dinlenmeye bırakılır . Yaklaşık 48 saat sonra kapağı açıp odayı parfümlemek için kullandığımız klasik sprey kabına solüsyonu dökebilirsiniz. Geriye kalan tek şey, gerçekten o kadar etkili olup olmadığını görmek için çözümü denemek.

Tek yapmanız gereken kuru bir beze biraz püskürtmek. Anasonlu ve beyaz sirkeli solüsyona batırdığımız bu bezle mutfakta bulunan (ve çok çabuk kirlenen) şeker ve kahve kavanozlarının üzerinden geçiyoruz. Kaplara olağanüstü bir parlaklık kazandırmak ve böylece tüm toz, yağ ve kir izlerini yok etmek için birkaç geçiş yeterli olacaktır.

Anason ve beyaz sirke: ocak, fırın ve mikrodalga için de ideal

Ancak bu ev yapımı temizleyici sadece mutfak eşyaları için mi kullanılabilir yoksa çok daha fazlasını temizlemek için kullanılabilir mi? Evet, solüsyonu ocağı, fırını, ocağı ve çok daha fazlasını temizlemek için de uygulayabilirsiniz : her durumda, anason ve beyaz sirke karışımının yağ ve bazı kirleri temizlemede gerçekten harika olduğunu kolayca anlayacaksınız.

anason ve sirke ile ev temizleme solüsyonu

Arta kalan solüsyonunuz varsa, mikrodalgayı temizlemek için kullanabilirsiniz . Bu durumda, deterjanın beze uygulanmasına gerek yoktur: tavsiye, anason ve beyaz sirke içeren kabı mikrodalgaya koyun ve birkaç dakika içeride kalmasına izin verin. Ardından mikrodalgayı sadece bir dakika çalıştırın ve ardından iç yüzeyleri temiz bir bezle silin ve tüm yağı alın.

Ev yapımı temizleyici, tezgahı, mutfak dolaplarını ve yağın biriktiği tüm alanları temizlemek için de mükemmeldir: birkaç püskürtme ve iyi bir silme, her şeyi yeniden yeni gibi yapacaktır.

ev