Çilekleri bir yıl boyunca saklamak için kimsenin bilmediği bu yöntemi uygulayın: lezzetli ve taze olacaklar.

Kırmızı ve sulu çilekleri sevmemek mümkün değil. Tüm yıl boyunca keyifle kullanmak isteyip de bütün kutuları alarak bu kısa süreden memnun olanlar var. Vitamin ve mineral tuzları açısından zengin bir meyve olmasının yanı sıra meyve salatalarından ev yapımı tatlılara, smoothie’lere ve diğer lezzetli meyve sularına kadar çok yönlü kullanılabilir. Sağlıklı yaşam uzmanları, onları tüm yıl boyunca saklamanın bir yolunu bularak, her zaman taze kalmalarını ve canınız ne zaman isterse, elinizin altında olmalarını sağlar. Nasıl yapıyorsun? Hadi birlikte öğrenelim.

Bir yıl boyunca taze çilek saklayın

Belirtildiği gibi, çilek herkes tarafından sevilir . Kırmızı ve sulu, gün ortası atıştırmalık olarak klasikten smoothie ve benzerlerinin hazırlanmasına kadar her türlü hazırlığa uygundurlar. Her lokmada tat tomurcuklarını memnun eden, tatlı bir tada sahip bir bileşen.

Uzmanlar , her zaman erişilebilir olmaları için bir yıl boyunca saklanmaları için küçük bir sırrı ortaya çıkarmak istediler.

çilek yöntemi

1Kg’lık bir kutu alın ve iyice yıkayın. Hemen ardından, kapaklarını kapatmak için yarım litrelik temiz şişeler alın. Çilekleri beyaz şekerle doldurun ve birkaç dakika bekleyin. Hemen ardından meyve parçalarının tamamı su şişelerine yerleştirilmeli ve kapakla dikkatlice kapatılmalıdır.

Şişeyi dondurucuya koyun ve istediğiniz zaman çıkarın . Bu, bu meyveyi istediğiniz zaman elinizin altında bulundurmanın harika bir yoludur. Şeker zamanla tüm özelliklerini koruyacak ve buzu çözüldükten sonra meyve mükemmel olacaktır.

Alternatif yöntem

Meyvenin en iyi şekilde korunması için her zaman denenecek alternatif bir yöntem vardır. Her şeyden önce, her şeyi iyice yıkayın ve ardından ince dilimler halinde kesin.

çilekleri bir yıl sakla

Hemen ardından su dolu bir tencereye alınır ve homojen bir püre haline gelinceye kadar kaynamaya bırakılır. Biraz şeker ekleyin ve iyice karıştırın.

Yaklaşık 60 dakika piştikten sonra çilek püresi hazır olur ve soğumaya bırakılır. Yöntem aynıdır, aslında çeşitli plastik doğal su şişeleri bu meyve suyuyla doldurulur. Her şey dondurucunun içine yerleştirilir ve canınız lezzetli bir şey istediğinde hazır kalır. Püre, bir smoothie olarak veya herhangi bir geleneksel tatlı hazırlığı için temel bir bileşen olarak kullanılmak üzere mükemmeldir.

Çeşitli süpermarketlerde bilinmeyen satın alma özelliklerine başvurmadan bütün veya harmanlanmış çilekleri elde edebilmek için iki alternatif yöntem . Şeker, meyveyi bozulmadan koruyan ve korumaya yardımcı olan gerçek müttefiktir.