Antoryum bitkisi, çok parlak ve özel çiçeklere ve renklere sahip olduğu için insanlar tarafından büyük beğeni topluyor. Bu bitkinin sürekli çiçek açması için doğal tekniği keşfedelim.

Antoryum ve soğan

Belki de herkes antoryum veya antoryum bitkisini bilmiyor . Ancak, İtalyan evlerinde giderek daha popüler hale geliyor. Ev hakkında konuştuk, tamamen tesadüfen değil. Aslında, antoryum ideal bir iç mekan bitkisidir ve dış mekan yerine iç mekanda yaşamayı tercih eder.

Antoryum bitkisi, bu alanda deneyimsiz olanlar için bile oldukça tanınır. Aslında, parlak ve çok güçlü bir renge sahip devrilmiş bir yaprağın varlığı ile karakterize edilir . O halde ondan uzun şekilli bir tür kulak çıkar. Tek bir antoryum türü yoktur, ancak doğada her biri farklı yapı ve renklere sahip olabilen 500’den fazla antoryum vardır.

Bitki, Orta ve Güney Amerika’nın tropikal bölgelerine özgüdür ve bu nedenle, düşük sıcaklıklardan büyük ölçüde zarar görür . Zaten 15°’nin altında, aslında başı belaya girebilir. Dairenin içinde bir saksıya ekilen ve doğru yöntemlerle bakımı yapılan antoryum, muazzam bir çiçek açabilecek ve ev alanınızı gerçekten canlandırabilecektir.

Bu yazıda, antoryum bitkinizin çok yıllık çiçek açması için ideal doğal tekniği keşfetmenize izin veriyoruz . İşte bu ev bitkisini en iyi şekilde gübrelemek için ihtiyaç duyacağınız ana bileşen. Dikkatlice izlemeniz gereken tüm adımları birlikte inceleyelim.

Her zaman çiçek açan antoryum bitkisi – işte inanılmaz doğal teknik

Antoryum , bahsedildiği gibi, yüksek sıcaklıklara ve ayrıca oldukça yüksek bir neme ihtiyaç duyar Güneş ışınlarının bu bitkinin yapraklarına doğrudan isabet etmesine asla izin vermemek çok önemli olacaktır . Aslında kararabilirler ve bitki – en ciddi durumlarda – ölebilir.

antoryum

Antoryumun en iyi şekilde gelişmesi için ihtiyaç duyduğu toprak , turba ve kumdan oluşmalıdır . Diğer bitkilerde olduğu gibi antoryum için doğru gübreyi garanti etmek de önemli olacaktır. Belirtildiği gibi, bitkinin mükemmel bir neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle özellikle sıcak aylarda bitki için yeterli su sağlanması önemli olacaktır.

Toprağı hissedin ve kuru mu yoksa ıslak mı olduğunu değerlendirin. Bu, antoryum bitkisinin sulanıp sulanmayacağını ve ne zaman sulanacağını anlamak için en iyi çözüm olacaktır.

Aşağıda tamamen doğal bir gübrenin olağanüstü öneminden bahsetmek istiyoruz . Gübreyi bir bahçe mağazasından satın almaktan kaçınacak ve kişisel olarak antoryum bitkiniz için inanılmaz faydalı etkileri olan bir karışım oluşturacaksınız.

Antoryum bitkinizin mükemmel ve sürekli çiçek açması için ihtiyaç duyacağınız malzeme soğan olacaktır . Bu ürünün antoryum bitkiniz için inanılmaz özelliklerini ve bununla nasıl doğal bir gübre oluşturacağınızı öğrenelim . İşte tüm detaylar.

Doğal soğan bazlı gübre: İşte bitki için maksimum çiçeklenmenin nasıl sağlanacağı

Az önce soğandan bahsettik. Sadece vücudumuza fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda antoryum gibi çeşitli bitkilerin büyümesini ve çiçeklenmesini de uyarır . Soğanlar doğru seviyede asitliğe sahiptir ve toprağın pH’ını artırmasına izin verir. Ayrıca, bitki tarafından doğru beslenme ilkelerinin emilimini destekleyen C vitamini , fosfor ve potasyum içerirler .

Soğanlar

Bir kavanoz alın, bir veya daha fazla soğanı küçük parçalar halinde kesin ve her şeyi içine koyun. Bu noktada yaklaşık 500 mililitre su da ekleyin . Her şeyi bir karıştırıcıya koyun ve bu aleti çalıştırın. Elde edilen sıvı, antoryum bitkisinin gerektiği gibi sulanması için çok faydalı olacaktır .

Sadece suyla sulamaktan daha iyi sonuçlar verecektir. Bu doğal soğan bazlı gübre , aslında, bitkiye doğru organik özellikleri garanti edecek, büyümesini ve sürekli çiçeklenmesini destekleyecektir.

Ayrıca, soğan mükemmel antibakteriyel özelliklere sahiptir ve antoryumun böcek ve parazit istilası riskinden en iyi şekilde korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle bitkinin hastalanma riskini ortadan kaldırırlar.

Antoryum bitkinizi kök çevresinde eşit şekilde sulamak isteyeceksiniz . Bu işlemi en az haftada bir kez tekrarlayabilirsiniz. Bitkiniz büyük ölçüde fayda sağlayacak ve her zaman çiçek açacaktır.