Antoryum, işte bir sürü çiçeğin açmasının yolu. Bu sıvı ile birkaç gün içerisinde bitkiniz adeta bir renk cümbüşüne dönüşecektir.

Antoryumunuzun birkaç gün içinde çiçek açtığını görmek ister misiniz ? O zaman bu sıvıya ihtiyacınız olacak : ancak bu şekilde çiçekler bir anda çoğalır.

Antoryum, bu iç mekan bitkisinin tüm özellikleri

Antoryum güzel bir ev bitkisidir . Bahçıvanlık konusunda uzman olmasanız veya yeşil başparmak size ait değilse bile, sadece bazı ipuçlarını takip ederek gerçekten basit bir şekilde bakımını yapabilirsiniz.

antoryum

Bilimsel olarak Anthurium Andreanum olarak bilinen bu bitki , iç mekanlar için de mükemmeldir. Doğru bakım ile tüm yıl boyunca çiçek açabilir . Rengarenk çiçekleri ve kalp şeklindeki veya sivri uçlu yaprakları, evinizin her odasına zarafet ve incelik katar.

En iyi bilinen türler arasında kesinlikle Anthurium Andreanum ve Anthurium Scherzerianum vardır . İlk türün olağanüstü çiçek salkımına ve çok parlak renklere sahip güçlü ve büyük yaprakları vardır. Bunun yerine ikincisi, güzel turuncu-kırmızı renkli çiçekler ve kösele yaprakları ile kendini gösterir.

Siz de bir antoryumunuz varsa ancak olağanüstü çiçek gösterisine henüz tanık olmadıysanız , bunun nedeni muhtemelen ona doğru şekilde bakmamanızdır.

Bitkinizi tek bir malzemenin kurtarabileceğini biliyor musunuz ? İşte antoryumunuzun birkaç gün içinde çiçek açabilmesi için ihtiyacınız olan şey.

İnanılmaz çiçeklenme için gizli içerik

Antoryumun çiçeklenmesi, özellikle bu bitkiye doğru bakım verilirse, yılın herhangi bir zamanında ortaya çıkabilir. Ancak çiçek açmanın olağanüstü gösterisine herkesin şahit olabileceği söylenemez.

çiçek açan antoryum

Bu belki de senin durumun mu? Çiçek avlamayan bir antoryum türü satın aldınız mı veya size verildi mi? Muhtemelen ona doğru davranmıyorsun. Ama size bir sır vereceğiz. Sadece birkaç gün içinde çok sayıda küçük çiçeğe sahip olmak için hangi malzemenin gerekli olduğunu öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin .

Merakınızı uyandırdık mı? Ardından çiçeklerle dolu bir antoryuma sahip olmanın püf noktasını hemen açıklıyoruz . İhtiyacınız olan tek şey yulaf ezmesi . Evet, bu kesinlikle bitkinizin kısa sürede çiçek açmasını sağlayacak sihirli içeriktir.

Yulaf , en inatçı bitkilerin bile rengarenk çiçeklerle dolmasına yardımcı olacak doğal bir gübredir . Diyet lifi, mineraller, proteinler ve vitaminler açısından zengin olan yulaf ezmesi de diyetimizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

Vücudumuza birçok fayda sağladığı doğruysa , bitkilerin de bu maddenin tüm sağlıklı özelliklerinden yararlanabileceğini söylemek aynı derecede gerçekçidir.

Ev yapımı tarifinizi nasıl yaparsınız? Sadece birkaç dakikaya ihtiyacın var. 3 yemek kaşığı yulaf ezmesini bir karıştırıcıya dökün ve ardından muhtemelen filtrelenmiş bir litre su ekleyin. Her şeyi maksimum hızda karıştırın ve bu kadar: ürünü bir püskürtücüye dökün ve antoryumunuzu sulamaya başlayın.

Uzmanlar, bu ev yapımı gübreyi 15 günde bir kullanmanızı tavsiye ediyor. Ayrıca bitkinizin yapraklarını ıslatarak hemen parlak bir renk ve parlaklık kazanabileceksiniz .

Çiçekli bitki için yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi sadece bitkinin daha sağlıklı ve güçlü büyümesine yardımcı olmakla kalmaz , aynı zamanda yüksek fosfor, kalsiyum, potasyum ve demir içeriği de anında çiçeklenmeyi sağlar.

Yulaf ezmesinin antoryumunuzu böcek ve parazit saldırılarına karşı koruduğunu da biliyor muydunuz ? Özellikle de çoğu zaman bu olağanüstü bitkinin ana düşmanları olan salyangozlar.

Bu tekniği çok az kişi bilir. Ancak uzmanlar, çiçeklenme gösterisinin herkesi şaşırtmasını sağlamak için tam olarak bahçıvanlık severlerle paylaşmak istedi .

Açıkçası, bazı basit ipuçlarını da izleyerek antoryumunuzla mümkün olan en iyi şekilde ilgilenmelisiniz . Ev bitkisi olduğu için bu türün yetiştirilmesinin kolay olduğu doğrudur, ancak yine de özel ilgiye ihtiyacı vardır .

Örneğin kaloriferli bir odaya koyarsanız birkaç gün içinde kuruyabileceğini biliyor muydunuz? Güney Amerika tropikal ormanlarından gelen bir bitki olduğunu ve bu nedenle Akdeniz ikliminde yetişen diğer bitkilerden daha fazla suya ihtiyaç duyduğunu unutmayın .

Bu nedenle yeşil başparmak uzmanlarının tavsiyesi, yalnızca antoryumunuzun toprağını değil, yapraklarını da filtrelenmiş veya her durumda çok kireçli olmayan su kullanarak sık sık sulamaktır .

Nemli bir ortama yerleştirirseniz, yalnızca evinizin esenliği için değil, aynı zamanda antoryumunuzun hayatta kalması için de size hizmet edecek bir nem giderici kullanmayı unutmayın.

Ayrıca ışık ve sıcaklığa da dikkat edin . Antoryum nemli bir ortamda ama aynı zamanda çok aydınlık bir alanda olmalıdır. Yerleştirmek için mükemmel bir yer mi? Güneşin geldiği bir pencerenin yanında , ancak yanma riski yaratabilecek bitkiye doğrudan çarpmadan. Kısacası, bu küçük önlemler size tüm yıl boyunca çok sayıda küçük çiçek veren bir bitki garanti edecektir .