Anthurium’un bereketli ve uzun süreli çiçeklenmesini sağlamak için gerçekten mükemmel bir ev yapımı çözüme güvenebilirsiniz.

Bomba doğal çiçekli Antoryum

Bitkilerinizle ilgilenmek, hiç şüphesiz onların her zaman bereketli ve göz alıcı bir şekilde çiçek açmalarını sağlamanın en iyi yoludur . Bahçede veya kendi evinin içinde bitki yetiştirmeye karar veren herkes, bitkilerin çiçeklenmesini destekleyen en iyi sulama zamanını, doğru yöntemleri, en uygun konumlandırmayı ve daha birçok küçük püf noktasını bilmelidir. Tabii ki her bitki diğerinden farklıdır, bu nedenle evde sahip olduğumuz bitkiye göre hareket edeceğiz. Genellikle evde veya bahçede bulunan dekoratif yaprakları olan birçok bitki arasında kesinlikle Anthurium vardır.

Çiçekli Antoryum için en iyi çözüm: işte böyle

Anthurium genellikle apartman dairelerinde bulunur çünkü dört duvar arasında büyümek ve harika güzellikte çiçekler üretmek için ideal iklimi bulur. Bununla birlikte, Antoryum’un böylesine göz alıcı bir çiçek açması için bazen biraz daha fazla çalışma gerekebilir. Anthurium’un uzun yıllar çiçek açmasını sağlamak için, bu bitkinin harika tomurcuklarının tadını uzun süre çıkarmanıza gerçekten izin veren bazı hızlı ve kolay çözümlere güvenebilirsiniz .

Çiçekli Antoryum

İdeal olan, çeşitli uzmanlaşmış mağazalarda bulunan kimyasal ilaçlara güvenmek yerine, büyük etkinliği garanti edecek ve her şeyden önce büyük meblağlar harcamamanızı sağlayacak ev yapımı organik gübreye odaklanmaktır .

İhtiyacımız olan ilk malzeme , mutfakta neredeyse her zaman bulunan bir sebze olan havuçtur . Aslında havuç, antioksidanlar ve vitaminler açısından zengin oldukları için özellikle bağırsaklar için faydalıdır. Bununla birlikte havuç, bitki sağlığı açısından, özellikle de yüksek potasyum konsantrasyonu açısından istisnai bir besindir .

Tek yapmanız gereken orta boy bir havuç seçmek, ne çok büyük ne de çok küçük. Sebze, yaklaşık bir litre su eklenerek bir karıştırıcıya yerleştirilmelidir.

Bu noktada, karıştırıcıyı çalıştırın ve yaklaşık iki dakika etki etmesi için bırakın. Bu sürenin sonunda havuç suyu başka bir kaba dökülerek özel bir elek ile süzülür. Bu şekilde kalan havuç parçaları kapta bitmeyecek, bunun yerine sadece sıvı aşağı inecektir.

Havuç suyu ile Anthurium sorunsuz bir şekilde çiçek açacaktır.

Kalan kalıntılar, yine de çok faydalı olabilecekleri için atılmamalıdır. Aslında tüm kalıntılar Anthurium’un tabanındaki toprağa gömülmelidir : önemli olan onu iyi gömmektir, aksi takdirde sivrisinekleri çekme riskiniz vardır.

antoryum

Filtrelenmiş havuç suyuyla, sıvıyı  Anthurium’un  tabanına dökerek bitkiyi sulamaya devam edin . Bu ev yapımı organik gübre gerçekten olağanüstü ve kısa sürede onu kullanmaya karar veren herkes muazzam faydalı özelliklerini fark edecek.

İstenen sonuçları elde etmek için bu muhteşem bitkinin tabanına 15 günde bir havuç suyu dökülmelidir. Anthurium harika çiçeklerini vermeye başlayacak, evin çeşitli köşelerini renklendirecek ve güzelleştirecek. Önemli olan, her adımı çok dikkatli bir şekilde takip etmek ve ters etkiyi elde etmemek için bu mükemmel çareyi aşırıya kaçmamaktır.