Arabasını seven herhangi bir sürücü, bakımını asla ihmal etmez ve genellikle onu temizlemek için en uygun yöntemleri arar. Bu nedenle, ilgilenen herkes için bu ev yapımı kabartma tozu çözümü tüm beklentilerinizi karşılayacak. Araba koltuklarınızda harikalar yaratacak.

Hala araba koltuklarınızı temizlemenin en iyi yolunu bulamadınız mı? Daha fazla bakmayın, kabartma tozu eski ışıltılarını yeniden canlandırmak için mükemmel bir malzemedir. Öncelikle aracınızı iyice temizlediğinizden emin olun. Tüm kir kalıntılarını temizledikten ve kabini yukarıdan aşağıya tozunu aldıktan sonra, koltuklarınıza yepyeni bir görünüm kazandıracak ünlü macunu hazırlayabilirsiniz.

Karbonat

Kabartma tozu, tam olarak nedir?

Kabartma tozu  veya sodyum bikarbonat alkali bir çözeltidir: asidi nötralize etme yeteneği, böylece midedeki aşırı asitliğe bağlı hazımsızlık gibi bazı vücut rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olur. Tüm tıbbi erdemlerinin bilimsel bir kanıtı olmamasına rağmen, birçok kişi mide ülseri gibi belirli rahatsızlıkları gidermek, spor performansını iyileştirmek, dişleri beyazlatmak veya cilt için doğal bir eksfoliyan olarak sıklıkla bu ilacı kullanır.

 

Ancak ince tuza çok benzeyen bu beyaz toz son derece çok yönlüdür. Bizden çok önce, büyükannelerimiz çeşitli ev işlerine yardım etmek için her zaman ellerindeydi. Ve haklı olarak, bu ürün olağanüstü temizleme, yumuşatma, leke çıkarma, antiseptik, beyazlatma ve koku giderme özelliklerine sahiptir. Bikarbonat inatçı lekelere, kireç ve kireç tortularına, küf ve kötü kokulara karşı acımasızdır.

Bu alkalileştirici madde, hem toksik olmayan hem de zararlı olmayan hafif bir aşındırıcıdır. Bir bonus olarak, çevre dostu ve ucuzdur. Her zaman evde olmak için dünyadaki tüm nedenler!

kirli araba koltuğu

Araba koltuklarınıza neden karbonat koyasınız?

İster deri ister kumaş koltuklar olsun, bu olmazsa olmaz uç, malzemesi ne olursa olsun tüm arabalarda işe yarar.  Koltukları temizledikten sonra küçük bir kase kullanarak kabartma tozu ile macun yapmalısın.

Nasıl devam edilir  : kaseye biraz kabartma tozu ve ayrıca beyaz sirke dökün. Pürüzsüz bir macun elde edene kadar iyice karıştırın. Ardından, araba koltuklarına eşit olarak dağıtın ve harekete geçmesine izin verin. İşlem sırasında pencerelerin açılması tavsiye edilir.

Homojen macun iyice kuruduktan sonra, kalan kalıntıları temizlemek için araba koltuklarını tekrar vakumlayın. Sonuç beklenmedik: koltuklarınız hiç bu kadar pırıl pırıl olmamıştı!

Not  : Kabartma tozu gibi beyaz sirke de leke çıkarıcı, koku giderici ve yağ giderici özelliklere sahip doğal ve ekolojik bir üründür.

araba koltuğu elektrikli süpürge

Araba koltuklarınızı düzgün bir şekilde korumak için diğer ipuçları

Araba koltuklarını her zaman temiz tutmak istiyorsanız  , elinizin altında bulunması gereken araçlar şunlardır:

  • Elektrikli süpürgeye yatırım yapın

Oto koltuğu temizliği birkaç şekilde yapılabilir ancak döşeme malzemesine dikkat etmelisiniz. Kumaş mı, deri mi yoksa sentetik malzeme mi?

En ufak bir hasarı önlemek için her zaman elektrikli süpürgeye güvenin! Bu donanım her tip koltuk için uygundur ve aracın içindeki tozu mükemmel şekilde ortadan kaldırır. Bir tavsiye: Koltuğun açıklıklarında ısrar edin, çünkü burası en fazla kirin biriktiği yerdir.

  • Nemli bezler kullanın

Yolcu bölmesini temizlerken, aracınızdaki koltukların malzemesi için belirtilen ürünlere batırılmış bir bez kullanın. Bu şekilde, malzemenin daha fazla dayanıklılığına izin verecek olan dolguya zarar vermeden temizlemelerini sağlayabilirsiniz.

Uyarı: Kırılgan malzemelerle uğraşırken her zaman önlem alın. Bazı kontrendike temizlik ürünleri onlara zarar verebilir!

ev