Arabanızın koltuklarında oluşan lekeleri yok etmek için hızlı ve kolay bir çözüm kullanabilirsiniz.

Kirli koltuklar

Yeni bir araba seçmeniz istendiğinde, o arabanın mutlaka sahip olması gereken bir dizi özelliğe çok dikkat edersiniz. Tabii ki performansın yanı sıra modern otomobillerin sahip olduğu pek çok konfor ve özellik de seçim yaparken bir öncelik haline gelebilir. Değerlendirilen çeşitli hususlar arasında , özellikle direksiyon başında birkaç saat geçirmek zorunda olduğunuzda, sürüş sırasında belirli bir konforun çok önemli olduğu göz önüne alındığında, koltukların kalitesi de öne çıkıyor. Pek çok araç sahibinin koltuklarına zarar vermemek için çok dikkatli davranması ve kirlenmemesi için ellerinden geleni yapması tesadüf değildir .

Araba koltuklarındaki lekeleri çıkarmak: işte nasıl yapılacağı

Ancak oto koltuklarında her zaman bir veya birden fazla lekenin oluşması da mümkündür . Özellikle koltuklar kumaştan yapılmışsa büyük sorun. Bu tür genellikle kolaylık sağlaması nedeniyle seçilir, ancak olumsuz tarafı lekeleri çıkarmanın zorluğudur.

Araba koltuklarındaki lekeler

Koltukları iyice temizlemenize ve onları orijinal durumuna döndürmenize, en inatçı lekeleri bile ortadan kaldırmanıza olanak tanıyan etkili çözümlerin olduğu açıktır. Bu çözümlerden bazıları tamamen doğaldır ve kimyasal kullanımını gerektirmez.

Bir Facebook kullanıcısı olan Bayan Anna Lakin’in yaydığı çare viral hale geldi ve dünyaya, evde sıklıkla bulunan bir unsura dayanarak araba koltuklarının nasıl temizleneceğini ayrıntılı olarak gösterdi.

Anna Lakin aslında arabasının koltuklarındaki lekeleri çıkarmak için tıraş kremi kullandı. Facebook kullanıcısı, kamp yaparak geçirdiği bir hafta sonundan sonra kendisini kirli koltuklarla karşı karşıya buldu ve bu nedenle tıraş kremiyle müdahale etmeye karar verdi.

Bu nedenle yapılacak ilk şey, tıraş kremini araba koltuklarına, esas olarak lekelere uygun şekilde sıkmaktır. Püskürtmeden sonra madde yavaşça koltuğa sürülmelidir . Daha sonra ılık suya batırılmış bir süngerle kumaşı ovalamalıyız.

Fazla su, elektrikli süpürge filtresi  aracılığıyla kolaylıkla emilebilir . Bu adım tamamlandıktan sonra tek yapmamız gereken koltuğun kurumasını beklemek.

Kurutma işlemi tamamlandıktan sonra koltuktaki tüm lekelerin çıkması gerekir . Etkili olmasının yanı sıra oldukça ekonomik bir çözüm.

Bunları gidermek için kabartma tozu ve beyaz sirke

Tıraş kremine alternatif olarak koltuktaki lekeleri çıkarabilen ve yepyeni görünmesini sağlayan diğer ürünlere de güvenebiliriz.

Temiz araba koltukları

Örneğin koltuktaki lekeleri temizlemek için mükemmel bir element, evde sıklıkla bulunan ve temizlik ve hijyen amacıyla birçok kez kullanılan başka bir madde olan sodyum bikarbonattır .

Son olarak, sodyum bikarbonatın yanı sıra, kumaşlardan her türlü lekeyi çıkarmak için özellikle etkili bir çözüm olan beyaz sirkeye de güvenebilirsiniz . Lekelerin kalıcı olarak giderilmesi için koltuğa beyaz sirke de sürülebilir.

Bu basit çözümler, sorunu birkaç dakika içinde ve her şeyden önce çok fazla para harcamadan çözmemize olanak tanır.

ev