Çay poşetinin birçok avantajı vardır. Bahçede bitki bakımında ve haşereleri kovmada etkili olan çay poşetinin başka kullanımları da vardır. Nitekim evin bakımında, odaların kokularının giderilmesinde ve kötü kokuların etkisiz hale getirilmesinde kullanılabilir. Ve hepsi bu kadar değil, kullanılmış çay poşeti bile araba bakımında kullanışlıdır. Neden arabanızın kontrol paneline koymanız gerektiğini öğrenin.

Çay poşetlerinin birkaç beklenmedik kullanımı vardır. Onları atmak yerine, infüzyonunuzu yudumladıktan sonra geri dönüştürmeyi düşünün. Evin ve hatta arabanızın bakımında kullanılabilirler.

Neden arabanın ön paneline çay poşeti koyalım?

çay poşetleri

Kullanılmış çay poşeti bahçedeki kullanımlarının   yanı sıra   arabanızın bakımını yapmak için de kullanılabilir. Ön panele yerleştirildiğinde,  kalıcı kokuları ve  ayrıca arabanızda biriken nemi de emebilir. Bu nedenle poşet çay  , mağazalarda satılan oda spreylerine doğal bir alternatiftir. Etkisi uzun sürebilir ve bir ayı geçebilir. Arabanızın kokusunu gidermek için önce arabanızın içini halılarda veya koltukların altında bulunan toz, kir ve kırıntılardan arındırarak temizlemeye başlayın.

Ardından, tercih ettiğiniz aromaya göre kullanılmış bir çay poşeti seçin ve aracınızın ön paneline koymadan önce  kurumasını bekleyin  . Arabanızın içini taze tutmak için çay poşetlerini düzenli olarak değiştirmekten çekinmeyin  .

Ayrıca kullanılmamış bir çay poşeti de kullanabilirsiniz. Sadece ortadaki aynaya asın veya ön panele yerleştirin. Etkisi çarpıcı!

Arabada kötü kokular

Çay poşetlerini çirkin buluyorsanız, kendi oda spreylerinizi yapabilirsiniz. Bunun için dilediğiniz bir kese kağıdı alın ve içerisine dilediğiniz çay bitkilerini koyun.

Çay poşetlerini  buzdolabının,  ayakkabılarınızın kokusunu gidermek veya dolaplarınızdaki küf ve küf kokusunu gidermek için de kullanabileceğinizi unutmayın.

Arabadaki kötü kokuları gidermenin diğer püf noktaları nelerdir?

Kullanılmış çay poşetlerinin yanı sıra arabanızın kokusunu gidermek için başka doğal ürünler de kullanabilirsiniz. Arabanızı temizledikten ve küllükte kalan sigara izmaritlerinden kurtulduktan sonra, mutfağa hazır bu malzemelerle kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Araba kokularına karşı karbonat

Karbonat, arabanızda kalan   inatçı kokuları  gidermede oldukça etkili, doğal ve ekolojik bir üründür . Bunu yapmak için halılara ve koltuklara biraz kabartma tozu serpin ve mümkünse birkaç saat veya bir gece bekletin ve ardından fazlalığı süpürün. Bu ekonomik hile, evcil hayvanlarınızdan yayılan ve tütünün neden olduğu  kötü kokuları kolayca ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır  .

arabada sigara

Kabininizin kokusunu gidermek  ve aynı zamanda parfümlemek için  bir kavanozun 2/3’ünü reçel veya herhangi bir kavanozu kabartma tozu ile doldurabilir ve seçtiğiniz bir esans yağından 30 damla ekleyebilirsiniz. Kavanozu kapatın ve iyice karıştırın. Uçucu yağın hoş kokusunu bırakmak için  kavanozun kapağını delin. Ayrıca doğal deodorantınızın etkinliğini korumak için kabartma tozunu düzenli olarak yenilemeyi unutmayın.

  • Arabanın kokusunu gidermek için beyaz sirke

Beyaz sirke, kabininizdeki kötü kokuların giderilmesinde de etkilidir  .  Kokusu güçlü olmasına rağmen, emin  olun çabuk buharlaşır. Buna rağmen kokusuna dayanamıyorsanız, beyaz sirkeyi seçtiğiniz birkaç damla esans yağı ile karıştırıp karışımı arabanın içine püskürtebilirsiniz.

  • Arabanın içinde kalan kokuları ortadan kaldırmak için toz kil

Kötü kokuları emmek için bir koltuğun altına koyacağınız  delikli bir kutuya  biraz toz kil dökün . Örnek olarak boş bir kibrit kutusu kullanabilirsiniz .

Bu doğal ipuçları ile kimyasal kullanmadan arabanızın kokusunu giderebilecek ve kötü kokulardan kurtulabileceksiniz.

ev