Arabanızdaki çizikleri gidermek hiç bu kadar kolay olmamıştı. İşte kaportanın yeniden yeni görünmesine yardımcı olacak çok amaçlı ürün.

Arabadaki çizikler

Arabanızın üçüncü şahısların neden olduğu darbeler veya çizikler nedeniyle harap olduğunu bulmak, özellikle büyük şehirlerde çok yaygın bir sorundur. Aracın görünümünü bozabilecek küçük bir estetik kusur. Bir ürünün arabadaki çizikleri hızlı ve kolay bir şekilde ortadan kaldırmamıza nasıl yardımcı olabileceğini birlikte görelim.

Araba çiziklerden dolayı hasar gördü

Şehirde yaşıyorsanız, herhangi bir şeye çarpmamaya özen göstermiş olsanız bile, er ya da geç arabanızın çizilmiş olduğunu görmeniz kaçınılmazdır . Küçük hasarlar ve çizikler dikkatsizlikten, otoparklarda üçüncü şahısların çarpmasından ve hatta hareket halindeyken kaportaya çarpan yol döküntülerinden kaynaklanabilir.

Her ne kadar sadece estetik bir sorun olsa da, arabasının bakımına çok önem verenler için önemsiz olmasa da, her zaman pahalı onarımlara başvurmak veya bir kaportacıya başvurmak gerekli değildir.

Arabadaki çizikler

Aslında, arabanın boyasındaki yüzeysel çizikleri gidermek ve orijinal parlaklığını geri kazandırmak için etkili ve ekonomik bir yol sunan, yağlayıcı ,  yağ çözücü ve mikro aşındırıcı cila görevi gören çok işlevli bir ürünün kullanılması yeterli olacaktır . Bu, hem otomobil meraklıları hem de DIY meraklıları tarafından iyi bilinen bir üründür. Piyasada sprey kutusu şeklinde ve çeşitli ebatlarda WD 40 adı altında bulunabilmektedir. 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi araç bakımında alınan önlemlere rağmen yolların hiçbir zaman tam anlamıyla temiz olmadığı, yol enkazlarına ve daha fazlasına rastlanabildiği bilinmektedir. Bu kalıntılar aracın yüzeyinde silinmez izler bırakabilmektedir. Yüzeysel çizikler bile arabanın genel estetiğini olumsuz etkileyebilir, bu durum özellikle arabayı satmaya karar verdiğimizde bizim avantajımıza olmaz. Şimdi bu çok işlevli ürünün yüzey çizikleri sorununu çözmemize nasıl yardımcı olabileceğini görelim.

Uygulanacak prosedür

Neyse ki, arabasının estetiğine dikkat eden herkes için yüzeysel çizikleri gidermenin pratik ve çok yönlü bir çözümü var . WD 40 yağlayıcı, yağ giderici ve mikro aşındırıcı görevi görür; hafif çizikleri gidermek ve araca orijinal parlaklığını geri kazandırmak için mükemmel bir araçtır.

Araç gövdesindeki yüzey çiziklerini gidermek için çok işlevli ürünü kullanmak çok basittir.

Tedaviye başlamadan önce araç yüzeyinin temiz ve toz veya kirden arınmış olduğundan emin olun . Kaportayı yıkamak için özel bir araba sabunu ile karıştırılmış su kullanın ve yumuşak, temiz bir bezle iyice kurulayın.

Kullanmadan önce spreyi iyice çalkalayın ve daha fazla çizik oluşmasını önlemek için az miktarda ürünü araba boyası üzerine uygulamaya uygun yumuşak bir bez üzerine püskürtün .

Arabadaki çizikleri giderin

En iyi sonuçları elde etmek için küçük alanlarda her seferinde biraz çalışın. Ürünü doğrudan çizik üzerine uygulayın ve dairesel hareketlerle nazikçe yayın . Bu ürün, mikro aşındırıcı fonksiyonu sayesinde çizik çevresindeki yüzeyi pürüzsüzleştirerek kusuru kademeli olarak azaltarak etki edecektir.

Çizikleri giderdikten sonra kullanılan ürünün bıraktığı kaçınılmaz izlerin de temizlenmesi gerekecektir. Kalıntıları gidermek için alanı nemli bir bezle iyice durulayın . Daha sonra, tedavi edilen alanı kurutmak ve parlatmak için yumuşak bir bez kullanın .

Birkaç basit adımla, minimum masrafla ve kısa sürede aracınızın kaportasındaki çirkin çizikleri kolayca giderebilirsiniz.Ürünün karoseri ile uyumlu olduğundan emin olmak için her zaman göze çarpmayan bir alanda küçük bir test yapmayı unutmayın. arabanızın boyası.’araba.

ev