Otlar: Tüm yıl boyunca suda yetiştirebileceğiniz 10 bitki

Suda bitki yetiştirebileceğinizi biliyor muydunuz   ?

Mutfağı, rafları kirle kirletebilecek kavanozlarla doldurmak istemiyorsanız,   en sevdiğiniz aromatik bitkileri suda yetiştirmeyi “öğrenebilirsiniz”.

Bunun için  musluk suyu kullanmaktan kaçınmalısınız  . Ancak musluk suyu kullanmaya karar verirseniz,  klorun buharlaşması için mutlaka gece boyunca havalandırmanız gerekir  .

 Tabii ki kuyu suyu ve yağmur suyu gibi eser elementler ve mineraller içeren suların kullanılması tavsiye edilir  .

 Bu teknik için kökleri karanlığa alışkın olduğundan bitkileri koyu veya amber renkli kavanozlara yerleştirmek gerekir  . Ancak yalnızca şeffaf cam kavanozlarınız varsa  bunları renkli kağıda sarabilirsiniz  .

Aynı zamanda  cam şişe gibi dar ağızlı kaplar kullanılarak  fidelerin dik durmaları sağlanabilecektir.

Suda hangi bitkileri yetiştirebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Otlar: Tüm yıl boyunca suda yetiştirebileceğiniz 10 bitki

Aromatik otlar: Suda yetişebilecek 10 bitki.

  • Reyhan

Kavanozun içine temiz su ekledikten sonra aydınlık bir yere koyun. Bitkinizin çiçeğini görmek istemiyorsanız, kesimlerinizi tomurcuklarla kesmelisiniz çünkü bu işlem sonrasında bitki döngüsünü sonlandıracak ve ölecektir. Bu yüzden dikkat edin.

  • Tarhun

Fransız tarhunu yemek pişirmede en popüler olanıdır ancak birkaç türü vardır. Sahip olduğunuz herhangi bir bitki ilkbaharda ekilmelidir ve yavaş büyümesi için temiz, hafif su gerekir.

  • nane

Nane, serinleten ancak sıcaklık değişimlerine neden olmayan bir madde olan mentol içeriği yüksek bir bitkidir. Köklerin ortaya çıktığını görmek için dalları suya batırmanız yeterlidir.

  • Yeşil nane

Bu bitki aynı zamanda yukarıda anlatılan nane ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir.

  • Biberiye

Bu bitkinin kök salması uzun zaman alır ancak çürümeye karşı çok daha dayanıklıdır. Fazla bakım gerektirmeyen ve ilkbaharda ekilirse daha çabuk kök salacak gibi görünen bir bitkidir.

  • Origano

Biberiye çoğu Akdeniz yemeğinin vazgeçilmezidir. Suda yetiştirmek için, onu suyla dolu bir kavanoza koyun ve ardından doğru büyümesini gözlemleyerek yaprakları sıkıştırın.

  • Stevia

Stevia, infüzyonlara, çaylara ve tatlılara eklemek için mükemmeldir. Aydınlık ve sıcak bir yere koymanız yeterli.

  • Adaçayı

Bu bitki küf oluşumuna maruz kaldığından serin ve havalandırılmış bir yere yerleştirilmelidir. Yine çok yavaş büyüyen bir bitkidir.

  • Kekik

Bu durumda yeşil kesimleri kesip suya koymanız gerekir. Çelikleri dikmek için en iyi zaman ilkbahardır ve keser kesmez suya koymalısınız. Bunun nedeni aşırı inceliğin çabuk kurumasına neden olmasıdır.

  • Verbena

Mine çiçeği yetiştirmek son derece basittir ancak kapalı ortamlarda sıkıntı çeker. Bunları ilkbaharda kesin ve suya batırın. Daha sonra her şeyi ışıklı bir yere koymalı ve köklerin görünmesini görmek için 4 hafta beklemelisiniz. Lütfen dikkat: düzenli olarak suya ihtiyaç duyar.

Yeşil başparmak W.

ev