Ceviz kabukları soyulduktan sonra ne yapılır? Bunları yeniden kullanmanın birçok yolu vardır; bunlar nelerdir?

fındık kabuğu ne yapmalı

Ailelerin bir araya toplanıp birlikte büyülü anlar geçirdiği yılın en güzel zamanı geldi. Noel yaklaşıyor ve bazı şehirlerde şimdiden özel bir atmosfer hissedebiliyorsunuz. Süslemeler, ışıklar, bayram mağazaları, arkadaşlar ve akrabalar arasında ziyafet organizasyonları; ama İtalyan sofralarında mutlaka eksik olmaması gerekenler nelerdir? Sepetler kurutulmuş meyvelerle , özellikle de fındıklarla dolu .

Tam olarak bu meyveyle ilgili olarak, kabuklarının atılmaması gerektiğini, aslında çeşitli kullanım alanlarının olduğunu bilmeniz gerekir . Malzemeleri özeldir, doğaldır, sağlamdır ve çeşitli türde nesneler yaratmak için kullanışlıdır.

Ceviz kabuklarının geri dönüşümü, nasıl kullanılır: tüm detaylar

fındık kabuğu ne yapmalı

Ceviz kabukları özellikle bazı aktiviteler için oldukça kullanışlı bir malzeme olabiliyor . Yeni şeyler denemek isteyen herkes bunu bunları kullanarak yapabilir. Özellikle şunları yapabilirler:

  • Soğutulduktan sonra küçük bir muma dönüşebilen, daha samimi bir atmosfer yaratmak için bir odada veya balkonda bırakılabilen bir sıcak balmumu kabı haline gelir .
  • Küçükler için bir oyun olarak mini tekneler yapmak için kullanılabilir . Yelkenli gibi görünmesi için ortasına küçük bir bayrak olan bir kürdan yapıştırmanız gerekecek.
  • yer tutucu olun Onları uygun gördüğünüz şekilde boyayın ve onlara istediğiniz şekli verin. Böylece hayvanlara, Noel ağaçlarına ve çok daha fazlasına dönüşebilirler.
  • küçük iğne yastıkları haline gelin . Bunu yapmak için içlerine sığacak şekilde mini yastıklarla doldurmanız gerekecektir.
  • ev yapımı sabun kalıplarının içine eksfoliyant olarak kullanılabilir.

Şunlar da ilginizi çekebilir>>> Bu güzel Noel dekorasyonu nefes kesici: tek ihtiyacınız olan şeffaf bir kutu

Şunlar da ilginizi çekebilir>>> Bu Noel bitkisi Beytüllahim Yıldızıdır: çiçekleri gerçekten büyüleyicidir

Ayrıca ceviz kabukları , bitkileri düşük sıcaklıklardan korumak için bir don battaniyesi olarak kullanışlı olabilir . Saksıya yerleştirilecek, kalın bir tabaka oluşturulacak, ancak aynı zamanda toprağın nefes almasına ve suyun akmasına izin verilecek, böylece bitkiler ihtiyaç duydukları her şeyi elde edebilecekler. Ancak ilkbaharda bitkiler için mükemmel bir gübre olabilirler .

Ayrıca ilginizi çekebilir>>> “Sonbahar” temalı 3 yaratıcı geri dönüşüm fikri: kimse bunları sizin yaptığınıza inanmayacak

Görünüşe göre doğal bir saç boyası da olabilirler . Ezildikten sonra suyla kaynatılması gerekir ve beyaz saçları kapatmak için mükemmel olacaktır.

INSTAGRAM VE TİK TOK’TAKİ VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ KAÇIRMAYIN