Yıkandıktan sonra kötü kokan havlulardan gelen kötü kokuları unutun. Bu doğal çözümle çok güzel kokacaklar, işte kötü kokudan kurtulmak için yapmanız gerekenler.

havlu kötü kokulara çare

Sık sık çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra havluların kokmaya devam ettiği görülür . Nasıl kurtulacağınızı ve bu şekilde nasıl kullanacağınızı bilmediğiniz kötü bir koku, yüz ve ellerde kullanılacağı için en iyisi değildir. Ama o zaman kokulu havlu almak için ne yapmalısın?

Elbette ilk kontrol edilmesi gereken şey çamaşır makinesidir . Bu, tüm ev aletleri gibi bakım gerektirir ve su ile temas halinde olduğundan kireç oluşturma olasılığı çok yüksektir. Aslında çamaşır makinesi her ay boş bir yıkama yapılarak temizlenmeli ve ardından tüm parçaları bir bezle temizlenmelidir.

Havlu

Ancak sorun sadece çamaşır makinesinin kötü temizlenmesi olmayabilir . Aslında kötü kokulu havlulara yol açabilecek başka nedenler de vardır ve bunların her zaman parfümlü olmasını sağlamak için aşağıda göreceğimiz bazı önlemleri almanız gerekir.

Bunun gibi kokulu havlular: kötü kokuları uzaklaştırın

Dediğimiz gibi havluların yıkandıktan sonra da kötü kokmaya devam ettiğini anlayabilirsiniz. Ancak bunu önlemek için havluları sık sık değiştirmenin çok önemli olduğunu söyleyerek başlayalım . Aslında, optimum hijyen sağlamak için bunlar haftada iki kez değiştirilmelidir.

Havlular suya ve dolayısıyla olası mikrop ve bakteri üremesine maruz kalır. Tam da bu nedenle kirli çamaşır sepetine atılırken önce havayla kurutulmalıdır. Yıkandıktan sonra havluların kokmasının nedenlerinden biri de bu olabileceğinden, sepete asla nemli yerleştirilmemelidir .

İşte havluları çamaşır makinesinde düzgün bir şekilde yıkamanın yolu

Kötü kokuların bir diğer sebebi de çamaşır makinesinin kapağı biter bitmez açılmamasıdır. Bu uygulama genellikle hafife alınır, ancak gerçekte önemlidir çünkü çamaşır makinesi tamburunun içinde bu durumda da bakterilerin çoğalmasına yardımcı olan nemli bir ortam oluşur.

Havluların kurutulması da kötü kokuların sebebi olabilir . Aslında, kuruduktan sonra nemi çekebilecekleri için dışarıda veya tamamen kapalıyken evin içinde çok uzun süre bırakmamalısınız. Bu yüzden doğru sıcaklığı bulmalısınız.

kokulu havlular - bunu böyle yapmanız gerekiyor

Daha sonra kullanılan deterjan miktarı da kötü kokuları etkiler. Çoğu zaman bunun iyi bir şey olmadığını bilmeden çok fazla şey kullanılır. Aslında hem deterjan hem de yumuşatıcı paketin üzerinde önerildiği şekilde kullanılmalı ve aşırıya kaçılmamalıdır çünkü bu sadece tam tersi bir etkiye, yani kötü kokuların alınmasına yol açacaktır.

Onları daha da fazla parfümlemek için Marsilya sabunu da kullanabilirsiniz . Bu hemen hemen her evde bulunur ve onu yumuşatıcı olarak kullanabilirsiniz. Kirletmediği gibi çamaşırlarınıza yoğun bir koku bırakacaktır. Tüm tavsiyelere uyun ve çok hoş kokulu havlularınız olacak.

ev