Nasıl yeniden kullanılacağını okursanız, artık karpuz kabukları atmayacaksınız: bu şekilde altın değerindedirler. Bu yüzden artık onları çöpe atmamalısınız.

Karpuz kabukları nasıl yeniden kullanılır

Karpuz kabuklarının da kullanışlı olabileceğini biliyor muydunuz? Bize inanmıyor musunuz? O zaman ipuçlarımızı okuyun. Bunları akıllıca nasıl yeniden kullanacağınızı göstereceğiz. İşte atıkları yararlı şeylere dönüştürmek için bazı örnekler.

Evsel atıkların akıllı bir şekilde yeniden kullanımı

Evde veya çevremizde sahip olduğumuz her şeyi akıllıca yeniden kullanmak gerçekten mümkün mü? Bu sorunun cevabı evet ya da en azından hemen hemen her şey geri dönüştürülebilir.

Asla bir şey atmayın. İşe yaramaz veya mahvolduğunu düşündüğünüz şeyler bile yeni bir hayat kazanabilir. Örneğin, plastik şişelerin güzel ofis kalemlikleri olabileceğini biliyor muydunuz? Ya da asılı saksılar yapabilir vebunları tırmanma bitkileriyle süsleyebilirsiniz.

Plastik şişeli asılı kavanozlar

İçmek için kullandığımız pipetler bile yararlı bir şeye dönüşebilir. Onlarla, örneğin, renkli ve yaratıcı bir vazo oluşturabilirsinizÇorap ve delinmiş kazaklardan bahsetmiyorum bile. Sadece onları yamalamayı değil, aynı zamanda küçükleri kesinlikle eğlendirecek kuklalara veya kuklalara hayat vermeyi de düşünebilirsiniz.

Mutfakta veya yiyeceklerde sahip olduğumuz bazı ürünler bile çeşitli durumlarda kullanışlı olabilir. Örneğin, yumurta kabukları mükemmel bir gübredir. Onları doğrayın veya birçok küçük parçaya bölün ve bitkilerinizin toprağına yayın: yeşil mücevherlerinizin sağlıklı ve güçlü büyüyeceğini göreceksiniz.

Bu tekniği hızlandırılmış meyve vermek için de kullanabilirsiniz. Yiyeceklerden bahsetmişken, bugün size neden karpuz kabukları atmamanız gerektiğini açıklamak istiyoruz. İşte sizi suskun bırakacak bazı zekice fikirler.

Bu şekilde tekrar kullanmayı öğrenirseniz artık karpuz kabuklarını atmayacaksınız

Karpuz kabukları ile ne yapabilirsiniz? Gerçekten kullanışlı olabilirler mi? Bu soruların cevabı evet. En yaratıcı olanlar, özel bir gün için masada sergilenecek meyve sepetleri oluşturarak hayal güçlerine açıklık getirerek eğlenebilirler.

Karpuz kabuğu ile yaratılış

Ancak bugün sizinle bazı sağlık sorunlarını veya cilt lekelerini çözmenize yardımcı olacak karpuz kabuklarının belirli özellikleri hakkında ayrıntılı olarak konuşmak istiyoruz.

Örneğin, karpuzun lif ve mineral tuzları bakımından zengin bir meyve olduğunu biliyor muydunuz? Kabuğu ile bir reçel veya smoothie yapabilir veya tüm erdemlerinden yararlanmak için rendeleyebilirsiniz. Kabuğu ayrıca likopen gibi birçok güçlü antioksidan içerir.

Erken yaşlanmaya karşı koyan epidermise dolgunlaştırıcı bir etki vermek için bu meyvenin kabuğunu cilde veya yüze sürtebilirsiniz. Ek olarak, karpuz kabukları güneş ışığına karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Size güneş yanığının acısını hafifletmeye de yardımcı olduklarını söyleseydik, buna inanıyor musunuz? Bu ürüne sahip değilseniz güneş sonrası süt yerine bunları kullanabilirsiniz. Sonuçlar anında, etkili ve garantilidir.

Güneş yanığı için karpuz kabukları

Güneş yanığının rahatsızlığını gidermek için karpuz kabukları kullanırsanız, 10 saniyeden daha kısa sürede sorunun çözüleceğini göreceksiniz. Hepsi epidermisin hızlı bir şekilde yeniden inşa edilmesine ve yenilenmesine yardımcı olan kabukta bulunan vitaminler sayesinde.

Karpuzların derileri ayrıca kardiyovasküler sistemi koruyan kalbe etki eden bir amino asit, L-sitrulin içerir. Ek olarak, hipertansiyondan muzdarip olanlar için mükemmeldirler, aslında kan basıncını düşürürler. Uykusuzluk probleminiz varsa ya da uykunuz bozuluyorsa bitki çayı ya da smoothie yaparak karpuz kabuğunu tüketmelisiniz.

Kabuğu, uykusuzluk, anksiyete ve strese karşı etkili olan karbon polisakkaritler bakımından zengindir. Kas bozukluklarından muzdaripseniz, karpuz kabukları kas atrofisinin şiddetlenmesini önlemenize yardımcı olabilir.

Onlarla bitkileri döllemek için doğal bir kompost yapabilir veya onları seven domuzlar, tavşanlar veya tavuklar gibi çiftlik hayvanlarınız için yiyecek olarak kullanabilirsiniz. Sadece köpeklere dikkat edin, çünkü bu yiyecek onlar için zehirlidir. Karpuz kabukları kaç şey için kullanılabilir? Artık tüm bu özellikleri keşfettiğinize göre, artık onları atmayacağınızdan eminiz.