Eşyaların paslarını hemen nasıl çıkarabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bu yöntem harika çalışıyor ve kısa sürede uygulanabilir olacak.

pas çözümü

Mahzenden nesneleri kurtarırken genellikle tamamen paslanırlar. Çalışma aletleri, vidalar ve diğer her şey. Pas sökmek için çok fazla ürüne ihtiyacınız olmadığını bilmelisiniz. Her şeyden önce, çok etkili olan bazı ürünler olduğu için pahalı özel ürünler satın almak zorunda kalmayacaksınız.

Pas lekelerini çıkarmak mümkündür ve nesneler daha sonra yeni olarak geri dönecektir. Birkaç dakika içinde farkı hemen görecek ve paslanmaya veda edeceksiniz. Tabii ki, batırdığınız malzemeyi her zaman kontrol etmeyi unutmayın.   Şimdi genellikle çelikten  yapılan ataşmanlar için kullanılan bir çözüm göreceğiz .

pas

Öte yandan, kumaşlardaki pası temizlemeniz gerekiyorsa, giysileri mahvetme riskine girebileceğiniz için başka çareler izlemeniz gerekecektir. Aksi takdirde, küçük bir parça üzerinde küçük bir test yapabilirsiniz, ancak yine de başka etkili yöntemler vardır. Ancak aşağıda, bahsettiğimiz çözümü görmeye gideceğiz. Tüm detaylar bir sonraki paragrafta.

Rust: Bu çözümle hemen kaldırırsınız

Pası çıkarmak çok zaman almaz ve her şeyden önce çok fazla ürüne ihtiyacınız yoktur. Şimdi bodrumda bulunan ataşmanlarınızı veya paslı herhangi bir nesneyi nasıl temizleyeceğinizi hemen göreceğiz . Öncelikle paslı nesneyi yerleştirmek için bir kaba ve bir teraziye ihtiyacınız olacak.

Kabın içine 300 ml normal hidrojen peroksit dökerek başlıyorum . Daha sonra 80 g sitrik asit ekleyin . Şimdi tuzu eklemelisiniz , yaklaşık 15 gr’a ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri tuzu eriterek iyice karıştırın ve ardından içindeki pastan temizlemek istediğiniz nesneyi dökün.

paslı vida

Pasın gitmesi için birkaç saat beklemeniz gerekecek . Bir süre sonra köpürmeye başlayan eklenen ürünlerin reaksiyonunu görmeye başlayacaksınız. Çözelti yavaş yavaş koyulaşacak ve bu, nesnenin pastan kurtulduğunu gösterir.

Kızılötesi bir termometre alın ve çözeltinin sıcaklığını ölçün . Yavaş yavaş daha da artacak ve gerçek reaksiyon yaklaşık 60°C olduğunda gerçekleşir . Bu noktada yaklaşık 20 dakika bekleyin ve ardından nesneyi kaptan çıkarın. Neredeyse tamamen temiz olacak ama önce buradan geçir.

pası gidermek için çözüm

Su ve kabartma tozu ile başka bir kap hazırlayın ve nesneyi içine daldırın . Ardından gitmek için bir fırça ile ovalayın ve gitmeyen kalıntıları çıkarın. Gördüğünüz gibi kısa sürede ve zahmetsizce gidiyor. Bütün bunlar her şeyden önce bir ürün sayesinde.

Sitrik asitten bahsedelim, bu çok önemlidir ve daha küçük lekeler için tuzla birlikte limon da kullanabilirsiniz . Kurtarmak istediğiniz paslı nesneleriniz varsa denemekten vazgeçemeyeceğiniz gerçekten işlevsel bir yöntem. Sadece bir denemelisin.

ev