Havluların ilk kez kullanılmış gibi yumuşak olması için izlenmesi gereken ipuçları. Basit, ekonomik ve aynı zamanda çevre dostudur.

Bazı yıkanmış ve kurutulmuş havlular

Havlular nasıl tekrar yumuşatılır? Yaşlı olduklarında bile. Çünkü artık uzun süredir evde havlu veya bornoz bulundurduğumuzda, dokunulduğunda kalitesinin düştüğü biliniyor. Havlularımızın tekrar üzerimizden geçmesini keyifli hale getirmek için küçük ama akıllıca bazı önlemleri hayata geçirebiliriz.

Bu anlamda işimize yarayabilecek birçok malzeme var. Havluları aşağıda sıralayacağımız bileşenlerden bir veya birkaçı ile yıkamak bize hem gelişmiş hem de lekesiz ve dezenfekte edilmiş bir görünüm kazandıracaktır.

Daha yumuşak, daha hoş kokulu ve daha temiz havlulara sahip olmak için neye ihtiyacımız var? Şunları kullanmamız gerekecek:

  • sodyum bikarbonat;
  • Beyaz sirke;
  • sitrik asit;
  • Marsilya sabunu;
  • limon;
  • papatya;

Havluları tekrar yumuşatmak için ne kullanabiliriz?

Beş adet temiz havlu Inran.it 14112022

Hangi miktarlarda? Sodyum bikarbonata gelince, yıkamaya başlamadan önce doğrudan çamaşır makinesinin tamburuna veya deterjan çekmecesine dökmek için üç yemek kaşığına ihtiyacımız olacak.

VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ  INSTAGRAM VE TİK TOK’TAN TAKİP EDİN

AYRICA İLGİLENEBİLİRSİNİZ:  Whatsapp: kime mesaj gönderdiğinizi başkalarına nasıl bildiremezsiniz, bilmenin yeni işlevi

Beyaz sirke ile üç veya dört yemek kaşığına ihtiyacınız olacak. Sadece havlulara değil, çamaşırlarımızın liflerine de esneklik kazandırmak için mükemmel olacaktır. Yoğun kokusunu azaltmak için çamaşır makinesine dört veya beş damla limon esansı da ekleyebiliriz.

Şunlar da ilginizi çekebilir:  Bu numarayı hiç narenciye kabuklarıyla denediniz mi? Ne kadar faydalı oldukları hakkında hiçbir fikrin yok

AYRICA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kestane nasıl mükemmel şekilde soyulur? : Bu çok önemli adıma dikkat edin

Aynı miktar, mükemmel bir yumuşatıcı görevi gören sitrik asit için de geçerlidir. Ağırlık açısından çamaşır makinesine dökülecek ideal sitrik asit ölçüsü, içinde eritileceği bir litre suyla karıştırılan 150 gram sitrik asittir. Veya yine de birkaç kaşık sıvı Marsilya sabunu kullanabiliriz.