Mandal izleri, özellikle sweatshirt, tişört, kot pantolon veya etek gibi iyi gerilirse ütüye ihtiyaç duymayabilecek giysiler söz konusu olduğunda büyük bir baş belasıdır!

Yine de, çamaşırları durduran cımbız, onu tellere iyi bir şekilde sabitlemek, kaymasını önlemek ve mevcut olduğunda hemen hemen her yere dağıtabilecek rüzgarı önlemek için çok önemlidir!

Yani, onsuz yapamayız. Ya yine de onları ütülemeye razı oluruz, saatlerce ve saatlerce kullanım ve çaba sarf ederek önleyebilsek bile elektrik tüketimini etkileriz ya da size sunmak üzere olduğumuz 3 akıllı numaradan birini benimseriz.

Sizi en çok ikna edeni seçin veya sahnede deneyin, her durumda başarı garantilidir ve kıyafetlerinizdeki mandal izlerine veda edebilirsiniz.

Nasıl ilerleyeceğimizi görelim!

Giysilerdeki mandal izleri

Mandal izleri: bu zekice numaralarla elveda

Ütüyü tutmadan giysilerdeki kırışıklıkları gidermenin en ünlü yöntemlerinden biriyle başlayalım. Çok seyahat eden herkes, kırışmayan kıyafetler giymek için duşun makyajının mükemmel bir sonuç sağladığını bilir. Nasıl yapılır? Basit, banyodaki buhardan yararlanmak!

Yıkamaya gittiğinizde, mümkünse giysinizle bir askı asın, doğrudan su sıçramalarından korunacak şekilde düzenleyin ve banyodan veya duştan çıktıktan sonra yaklaşık on dakika odada bırakın. Mandalların en belirgin kırışıklıklarının ve izlerinin aşırı nem ve ısı ile gerilerek yumuşama eğiliminde olduğunu hemen fark edeceksiniz!

Kolay, hızlı ve yükümlülük altına girmeden!

Geçerli bir alternatif, düzleştirici ve saç kurutma makinesi kullanımıyla da temsil edilir. Bu durumda, kırışmış bölgeyi nemlendirmeniz ve hava jetini doğrudan sahaya doğrultmanız veya düzleştiriciyi ütüyle yaptığınız gibi geçirmeniz yeterli olacaktır. Giysiyi yakmamak için düşük sıcaklıklar kullanın.

Son olarak, kitapların hilesini de benimseyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, tercihen hacimli ve ciltli bir kitap yığını bırakmak, mandal izlerinin göründüğü yerde durmak. Akşam uyumadan önce yapın ve ertesi sabah giysiniz, bir euro israf etmeden, lifleri en iyi şekilde gerecek ağırlık sayesinde, ütülenmiş gibi mükemmel olacaktır!

Belki de bu üçünün de en ucuz, en hızlı ve en az yorucu yöntemi… Bizim favorimiz!

Daha mı çok seviyorsun?

ev