Kendimizi aldatmayacağız. Günümüzde, nerede olursanız olun, bağlantınızı koparmak imkansız. Acil endişemiz Wifi şifresine sahip olmaktır.

EcuRed ansiklopedisine göre farklı bağlantı türleri vardır. En yaygın olanları arasında, herhangi bir kablolama türü kullanmadan yerel ağlar kurmanıza izin veren kablosuz ağlar bulunur. Ayrıca uydu, aynı zamanda telefonu kullanan bir bağlantı sistemi veya diğerleri arasında radyo dalgalarını kullanan çok noktalı bir oda olan LMDS vardır.

Ve yine de, tüm bunlara rağmen, doğaçlama bir arızadan asla güvende değiliz. İşte hızlı ve kusursuz bir İnternet bağlantısı için 3 ipucu.

WIFI yönlendirici

Wifi sorunlarından kurtulun

Hiçbir komşunuzun internetinizden faydalanmadığını kontrol etmek için doğrudan Google Play ve App Store’dan indirebileceğiniz Fing uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu araç, ağınızı analiz etmek ve sizinle aynı anda bağlı olan tüm adları ve IP adreslerini görüntülemek için idealdir.

Wifi Gücünü Artırın

Wifi  yönlendiricinizi   evin   ortasına yüksek bir konuma yerleştirin. Aynı zamanda diğer elektronik cihazlardan uzak tutunuz. Ayrıca artık kullanmadığınız tarayıcı sekmelerini kapatmayı deneyin.

internet

Güvenliği hızlandırın ve iyileştirin

1.1.1.1.1 uygulamasını indirin ve İnternet   bağlantınızı  hızlandırmak için DNS’yi (alan adı sistemi) değiştirin  . “Bağlan” seçeneğine tıklayın. Ardından bir Youtube sayfasına bakın ve çok daha hızlı yüklendiğini fark edeceksiniz.

Artık İnternet hızınızı artırmak ve kesintileri azaltmak için doğru ipuçlarına sahip olduğunuza göre, ne bekliyorsunuz?

ev