Genellikle çöpe attığımız bir malzeme, evde ya da bahçede sahip olduğumuz bitkiler için faydalıdır. İşte nasıl kullanılacağı.

Evlerimizde odalarımızı güzelleştirmek için , bir mobilya parçası olarak, güzel ve güzel bir eve bakmamıza yardımcı olan farklı doğadaki bazı bitkileri kullanırız.

Bu bitkilerin birçoğu sadece estetik işlevleri için değil, aynı zamanda nemden doğabilecek yoğuşma nedeniyle duvarlarda küf oluşumunu önlemek için de faydalıdır.

Bitkiler: İşte onları atmak yerine kullanabileceklerimiz

Aslında, bu yaprak dökmeyen arkadaşlardan bazıları , fotosentezleri sayesinde her zaman mevcut bir hava değişimi olacak şekilde tüm fazla nemi emme ve tutma eğilimindedir .

Her bitki ve ağaçta olduğu gibi, bu yöntem sayesinde insan vücudu için gerçekten sağlıklı olabilecek bir karbondioksit ve oksijen değişimi vardır ve bu nedenle bitkilerin bulunduğu hava her zaman orijinal olacaktır.

Ancak bu bitkiler dışarıda, özellikle balkonlarımızda ve bahçelerde de bulunabilir ve bakımlarına çok dikkat etmeliyiz çünkü kötü hava onlara zarar verebilir.

Evlerimizin dışındaki bitkiler ekosistem için faydalıdır çünkü böcekler çiçeklerinin üzerine tüneyip gerekli nektarı çekerek tozlaşmaya devam edebilirler.

Bitkiler: işte gizli içerik

Bu çok önemli çünkü tozlaşan böcekler sayesinde gezegen daha yeşil ve sağlıklı hale geliyor ve çiçeklerle ve bitkilerle dolu bir bahçeye sahip olmak bu küçük dostlarımıza yardımcı olmaktan başka bir işe yaramıyor.

Son zamanlarda, insanoğlunun eko-sürdürülebilirlik konusunun farkına varması ve yıllarca sağlığını tehlikeye atan eylemlerden sonra gezegeni koruması için her zaman bir baskı olmuştur .

Bu nedenle birçok İtalyan belediyesinde çiçek tarhlarının böceklerin çoğalmasına ve biz insanlar için de çok faydalı olan tozlaşma faaliyetlerine devam etmelerine katkıda bulunacak ölçüde çiçek ve bitkilerle zenginleştirilmesine karar verilmiştir.

Düşünülemez bileşen

Çevre için ne kadar yapabilsek de hiçbir zaman yetmiyormuş gibi geliyor ve bunun için bitki ve çiçeklerin hep bereketli olmasını sağlamanın yollarını arıyoruz ama herkesin bilmediği bazı sırlar var.

Genellikle çöpe attığımız ve bitkilerimizin toprağına eklendiğinde çok faydalı olan bir madde var . Diğer atıklarla birleştiğinde mükemmel bir gübre olabilen yumurta kabuğundan bahsediyoruz.

Öncelikle yumurta kabuklarını muz kabukları ve kahve telvesi ile birlikte bir mikser kabının içine koymanız ve her şeyi yumuşatmak için biraz su dökmeniz gerekir .

Bitkiler: işte gizli içerik

Akabinde tüm malzemeler yaşlandırılır ve karışımı köklerden uzak tutmaya özen göstererek bitkinin toprağına sokulması gereken bir karışım elde etmiş oluruz.

Kazarken, bu bileşik yerdeki bir karık içine sokulmalı ve ardından her şeyi daha fazla toprakla örtmeli ve her şeyin iyi emilmesini sağlamak için biraz su koymalıdır.

Bu, tozlaşmayan böcekleri uzak tutmaya yardımcı olacak ve muz kabuğunun ve yumurta kabuğunun özellikleri, çiçeklerin ve bitkilerin zamanla dayanacak şekilde güçlü ve bereketli büyümesini sağlayacaktır.