Ayakkabıları çamaşır makinesinde mükemmel bir şekilde yıkamak – işin püf noktası bu adımda

Temizlik ve kişisel bakım, genellikle giydiğimiz her şeyden, hatta basit bir çift ayakkabıdan bile geçer.

Ayakkabıları iyi yıkamak ve istenen sonucu elde etmek her zaman kolay değildir ve hassas ayakkabılara zarar vermemek için genellikle erteleme eğilimindeyiz.

Ayakkabılarınızı iyi yıkamak için, tüm ayakkabıların aynı olmadığı ve bu nedenle kullanılacak ürün türünün önemli olduğu konusunda net olmanız gerekir.

Aslında, deri ve plastikten yapılmış bazı ayakkabıların temizlenmesi kolaydır. Öte yandan, nubuk olanlar gibi diğerleri, önemli ölçüde kirlenme eğilimine ek olarak, temizlenmesi de daha zordur.

Bu nedenle, ayakkabıları tam olarak temizlemek için dikkat ve özen gösterilmesi gerekir, çünkü yanlış yıkama kaçınılmaz olarak ayakkabının kumaşını tehlikeye atabilir. Örneğin, ayakkabıyı sertleştirebilir veya kırabilir, kısacası sonsuza dek mahvedebilir.

Bu nedenle, ayakkabıları doğru yıkamanın bize daha temiz ve daha şık bir görünüm kazandırmanın yanı sıra bize biraz para kazandıracağı da açıktır.

Nasıl doğru yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam etmeniz yeterli.

Ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkamak: İşte onları mahvetmeden nasıl yapacağınız.

Ayakkabı giydiğimizde, her şey onları tehlikeye atabilir. Örneğin, en yaygın vakalar nem, kir ve toprak nedeniyle tehlikeye girebileceklerini öngörmektedir.

Tabii ki, tekrar tekrar, onları çamaşır makinesine atma ve tamamlanmış bir yıkama turuna çıkma fikri akla geliyor. Ama bu gerçekten mümkün mü? Ve tamburu açtıktan sonra ayakkabıların sonucu ne olacak?

Peki, tüm ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanamayacağını söyleyerek başlayalım.

Çamaşır makinesinde hangi ayakkabıların “atılacağını” anlamak için malzemeler arasında bir ayrım yapılmalıdır. Bir kanvas veya plastik spor ayakkabı çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir ve beyaz veya renkli olması fark etmez. Çoğu durumda, terlikler çamaşır makinesinde de yıkanabilir.

Hijyen açısından ayakkabıların çamaşır makinesine çamaşırsız bırakılması, tabanın yıkanacak çamaşırlarla temas etmemesi için önemlidir.

Açıkçası, israfı önlemek için tüm ayakkabıları bir kerede makinede yıkayabilirsiniz, ancak yine de beyaz olanları renkli olanlardan ayırmaya dikkat edin.

Bununla birlikte, ayakkabılar özellikle kirliyse, çamaşır makinesine koymadan önce ön işlemden geçirmek gerekir. Bu nedenle, her zaman olduğu gibi dış tabanı yıkamaya ek olarak, iç tabanı çıkarmanız gerekir. Bu sayede ayakkabı, bağcıkların altında kalan kısımda bile, daha kolay kirlendikleri yer olsa bile, her yerde ve sorunsuz bir şekilde “yıkanabilecektir”.

Süper sterilize edilmiş ayakkabılara sahip olmak için, onları çamaşır makinesine koymadan önce, gece boyunca kabartma tozu ve su karışımına batırmalısınız.

Geceden sonra ayakkabılar hafif bir deterjanla yıkanarak çamaşır makinesine güvenle yerleştirilebilir. Yıkamanın 30 dereceden yüksek olmamasını tavsiye ederim.

Ayrıca uygun olmadığı için santrifüjü asla kullanmamalısınız. Onları iyice ve kısa sürede kurutmak için havaya koymanız yeterlidir. Ayakkabılar yumuşaksa, kumaşın sıkılaşmasını önlemek için, yerleştirilecek çok kalın kağıt kullanılması gerekir, bu nedenle kurutma sırasında ayakkabının şeklini koruyacak şekilde kullanılır.

Bununla birlikte, ön işlemden önce, ayakkabının yapıldığı malzemeye her zaman dikkat edilmesi gerektiği açıktır. Aslında, beyaz ayakkabılar, önce bir leke çıkarıcı ile muamele edilirse ve daha sonra çamaşır makinesine yerleştirilirse, kaçınılmaz olarak lekelenecektir.

Lekeleri çıkarmak için üzerlerine kabartma tozu dökmeniz ve ardından aşındırıcı olmayan bir süngerle temizlemeniz gerekir. Ya da gece boyunca bulaşık deterjanı içeren bir küvette bekletebilirsiniz.

Sonuç olarak, tuval ve plastikten uzak malzemeler için özel teknikler kullanılmalıdır. Bununla birlikte, çoğu zaman bir silgi lekeleri de çıkarabilir veya basit bir kuru temizleme de harikadır.

İyi temizlik.

ev