Terleme doğal bir olaysa, kötü kokulardan bakteriler sorumlu olabilir. İşte ter kokularını gidermek, ayakları tazelemek ve parfümlemek için ev yapımı doğal bir deodorantın nasıl yapılacağı. Potansiyel olarak sert kimyasallara sağlıklı bir alternatiftir.

Ayaklar, rahatsızlıktan sorumlu olabilecek hoş olmayan bir koku yayabilir. Onları hassas bir şekilde parfümleyen ev yapımı bir deodorant yaparak ortadan kaldırmak mümkündür. Bu sorunun üstesinden gelecek malzemelere ihtiyaç vardır.

Ayakları güzelleştiren ve ferahlatan ev yapımı bir deodorant nasıl yapılır?

Sıcak havalarda aşırı ayak terlemesi ve çorapların sürtünmesi kötü kokulara neden olabilir . Bu ev yapımı deodorant, bunlardan sorumlu bakterilerle savaşmak için en güçlü ilaçlardan biridir. Ayaklarınızı derinlemesine dezenfekte eden kokulu malzemelerle evde kolayca yapabilirsiniz.

Terli ayaklara karşı savaşın

Ayak deodorantı yapmak için hangi malzemeler kullanılmalıdır?

Uçucu yağlar içeren bu ürün, kötü kokulardan sorumlu bakterilere karşı savaşmak için çetindir. İnanılmaz taze kokusu ile ayaklarınızı hassas bir şekilde parfümler.

Bunun için şunları getirmeniz gerekecek:

– 90 mililitre damıtılmış su
– 90 derecede 50 ml alkol
– 10 damla nane esansiyel yağı
– 10 damla lavanta ve kekik esansiyel yağı.

Kokulara karşı savaşmak için çok etkili bileşen

Bu deodorantı yapmak için daha kolay bir şey olamaz. Damıtılmış suyu, alkolü ve uçucu yağ damlalarını bir kaba dökün ve karıştırın. Kötü kokulara karşı bu güçlü ürünü püskürtücülü bir şişede aktarın . Tek yapmanız gereken önceden duru su ile duruladığınız ayaklarınıza uygulamak.

Çorap

Ayak kokusu için başka bir güçlü çare

Bu ayak deodorantı ideal   ise, cildi nemlendirirken     güzel koku vermesidir . Yatmadan önce cilde uygulanması tavsiye edilir. Hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

– 80 ml alkol
– 10 damla nane esans yağı
– 6 gram hindistancevizi yağı
– 40 gram shea yağı
– 6 damla E vitamini
– 18 gram mısır nişastası
– 2 yemek kaşığı kabartma tozu, etkili bir antibakteriyel madde.

Kötü kokularla savaşmak için malzemeler

Bu doğal çareye sahip olmak için nane esansiyel yağını alkolle karıştırın. Ayaklarınızı nemlendiren bir sıvı elde etmek için hindistancevizi yağı ve karite yağını aynı anda benmaride eritin. Büyük bir antioksidan kaynağı olan mısır nişastası ve E vitamini ve kabartma tozu ekleyin. Çözüm uygulanmaya hazır!  Evde koltuk altı deodorantı da yapabilirsiniz.

Bu tedavi ayaklara nasıl uygulanır?

Ayaklarınızı temiz suyla durulayarak başlamanız gerekecek. Ardından, onları sterilize edecek bu ev yapımı kremle birkaç dakika masaj yapın. Hassas bir şekilde kokulu ve nemli olacaklar!

ayak banyosu 4

Bu ev yapımı ayak deodorantı neden işe yarıyor?

Bu güçlü çare işe yarıyorsa, temel güzellik ilacı   olan kabartma tozu ve mısır nişastasının birleşimi sayesindedir . İlk bileşen, kötü kokulardan sorumlu pH’ı düzenleme yeteneği sayesinde doğal bir deodoranttır. Bunlara neden olabilecek mantarlarla da savaşır. İkinci bileşen, terlemenin neden olduğu nemi emer. Böylece ayaklar artık bakteri gelişimine elverişli bir deri yüzeyi oluşturmaz . Cildi derinlemesine temizleyen sihirli bir ikili.

Terleme için çare

Kesin olan bir şey var ki, bu hoş olmayan ayak kokularına karşı savaşmak için uçucu yağlarla yapılan bu tedavi müthiş!